В пошуках мізків. Технологічний фонд із Кремнієвої Долини шукає українських розробників

10 листопада 2017, 07:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Founders Fund із Сан-Франциско розпочав пошуки вітчизняних програмістів для реалізації своїх проектів

Майкл Солана, віце-президент американського Founders Fund – одиним із засновників якого є відомий IT-підприємець Пітер Тіль – прилетів до України з метою домовитися про співпрацю з українськими програмістами. Асоціація IT України влаштувала йому низку зустрічей з місцевими командами, в тому числі і з редакцією НВ.

Відео дня

Українські "вуха" в європейському IT

Ідея налагодити співпрацю з вітчизняними розробниками виникла у Founders Fund кілька років тому. Тоді Солана відвідав один з технологічних заходів, який проходив у португальському Лісабоні. Він з’ясував, що у цікавих розробок, які представили, зокрема, британські та німецькі компанії, проглядається "українське коріння". Саме нашим айтішникам європейські компанії часто довіряли та довіряють досі вирішення своїх програмістських завдань.

Україна допоможе закордону

Founders Fund особливо цікавиться експертизою в таких галузях як комп’ютерне обладнання, робототехніка, кібербезпека, медицина, нанотехнології, Big Data, штучний інтелект (ШІ), енергетика.

Зараз, зазначив Солана, у всіх на вустах штучний інтелект і Big Data, але Founders Fund шукає революційні технології, прориви, про які ще ніхто не знає.

Можливо, це буде генетика, припускає віце-президент Founders Fund. Адже людство вже зуміло розшифрувати ДНК, тож потрібно й надалі продовжити дослідження в цій галузі.

"Ми зараз говоримо не про повне безсмертя, не про перемогу над раком, ми говоримо про боротьбу зі старінням, – підкреслив Солана, – Тому що старіння – це така ж хвороба, як рак, яку також, сподіваюся, ми колись зможемо перемогти".

Передбачення майбутнього

Представник Founders Fund вважає, що проривними галузями можуть стати криптовалюти. Такі технології цілком можуть змінити спосіб, в який існують зараз держави. Поки що важко зрозуміти, як саме, але це – цілком можливо, допускає Солана.

Він покладає великі надії на розвиток енергетики, зокрема, вважає він, можна чекати проривних розробок у ядерній енергетиці. На зміну існуючим мають прийти безпечніші та екологічніші, переконаний віце-президент Founders Fund.

"Саме за допомогою енергетики можна вирішити величезну кількість проблем людства", – підкреслив Солана. Якщо би в нас були невичерпні запаси енергії, вважає він, то можна було б видобувати достатню кількість чистої питної води для всіх людей на Землі. "І ми зможемо закінчити війни", – заявив представник технологічного фонду із Сан-Франциско. Адже людство отримає достатньо ресурсів, за які не потрібно буде більше воювати.

Штучний інтелект – це не страшно

Стрімкий розвиток технологій призведе до того, що ШІ та роботи замінять людську працю в багатьох галузях, визнає Солана. Однак боятися цього не варто. "Завжди будуть потрібні інженери, людський ресурс, який зможе вирішувати все нові й нові проблеми, які поставатимуть перед людством", – переконаний віце-президент Founders Fund. Так, машини зможуть вирішувати прості завдання, але ніколи не замінять людину там, де потрібне креативне мислення.

Гроші не впадуть з неба

Оскільки подальший науково-технічний прогрес докорінно змінить майбутнє багатьох професій, в Кремнієвій Долині виникла ідея безумовного доходу. "Багаті люди відчували певну відповідальність перед тими, кого вони можуть в майбутньому позбавити роботи", – розповів Солана. Однак він не погодився з тим, що такий підхід вирішить майбутню проблему. Потрібно думати про те, для чого жити далі та як саме жити далі, і розвиток технологій допоможе в цьому, переконаний віце-президент Founders Fund. Це може бути індивідуальне навчання та персональний розвиток кар’єри.

Не бути в моді

Щоб досягти прориву, "потрібно не вестися на тренди", переконаний Солана. Якщо до якоїсь теми прикута загальна увага, то, швидше за все, ви нічого нового там не знайдете, вважає він.

"Для того, щоб дійсно створити інновацію, треба знайти щось таке, чого ще ніхто не зробив", – підкреслив Солана. І він разом із колегами з Founders Fund розраховує в цьому на допомогу українських розробників.

Міжнародне визнання

Американський Founders Fund далеко не першим визнав переваги роботи з українськими програмістами. Наприклад, країна-стартап – Ізраїль – визнала нашу країну "одним із найперспективніших місць", де всесвітньо відомі стартапи знаходять креативну робочу силу.

Зрештою, 13 аутсорсингових компаній України нещодавно увійшли до всесвітнього Топ-100 найкращих підприємств цієї галузі.

Більшість українських IT-компаній надають комплексні послуги з розробки програмного забезпечення саме іноземним клієнтам. За словами виконавчого директора Асоціації IT Ukraine Олександра Кубракова, приблизно 70% з них розташовані в Північній Америці, решта 30% – в Європі та Азії. Тобто, наші розробники успішно працюють на найконкурентніших ринках. Вони надають послуги компаніям, більшість з яких входять до престижного TOP-500 Fortune. А отже, наші компанії виграли боротьбу за цих клієнтів у гравців з усього світу.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X