В очі дивись. Штучний інтелект навчився створювати фейкові порно відео зі знаменитостями

12 грудня 2017, 16:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Користувач Reddit за допомогою алгоритму машинного навчання створив порно відео "за участю" обличчя актриси Галь Гадот

Автор зазначає, що використовував для накладення обличчя актриси "легко доступні матеріали і відкритий вихідний код", пише Motherboard.

Звичайно, якість фейку поки ще не занадто висока - ролик здається правдоподібним тільки на перший погляд. Уважний глядач, який буде дивитися саме на обличчя, швидко помітить розбіжності - обличчя, яке накладає на оригінальне відео нейромережа, зрушено по відношенню до обличчя моделі. Зокрема, вихідне зображення можна помітити по краях обличчя Гадот.

Відео дня

Програмне забезпечення для створення подібних роликів базується на кількох бібліотеках з відкритим вихідним кодом, таких, як Keras і TensorFlow. Щоб зібрати знімки знаменитостей, автор ролика під ніком Deepfakes використовував пошук по картинкам Google, архіви, а також відео на YouTube.

Система навчається за допомогою роликів на YouTube і зображень в Google, намагаючись зіставити фрагменти вихідних фото з відеозаписом максимально правдоподібним чином. Процес створення ролика, в залежності від потужності відеокарт і процесорів може займати від декількох годин, до декількох днів.

"З сотнями зображень обличчя я можу легко генерувати мільйони перекручених зображень для навчання мережі. Після того, як я покажу їй іншу особу, мережа буде думати, що це просто ще одне спотворене зображення і спробує зробити його схожим на обличчя, яке вона вже знає", - зізнався Deepfakes в листуванні з журналістом.

У коментарях на Reddit, Deepfakes зазначив, що він використовує алгоритм, аналогічний тому, який був розроблений дослідниками Nvidia зокрема для того, щоб, наприклад, миттєво перетворити відео літньої сцени в зимову. Дослідники Nvidia, які розробили алгоритм, відмовилися від коментарів з цього приводу.

Додамо, що в профілі автора на сайті Reddit є обговорення роликів "за участю" актрис Скарлетт Йоханссон, Мейсі Вільямс, Тейлор Свіфт і Обрі Плаза. Деякі відео вже видалені.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X