В Intel виготовили найменший в світі квантовий процесор

20 червня 2018, 15:55

На фабриці Intel D1D Fab в Орегоні створили новий мініатюрний працюючий квантовий чип.

Для створення новинки використовувалися майже такі ж технології, що при виробництві звичайних кремнієвих процесорів, пише Next Big Future.

Квантовий чип від Intel зовсім маленький і видимий тільки під електронним мікроскопом. Його розмір становить близько 50 нанометрів і, згідно із заявою інженерів компанії, на матеріалі товщиною з людську волосину можна буде розмістити до 1500 кубітів. Для роботи мікросхеми необхідна температура, близька до абсолютного нуля.

Відео дня

На даний момент саме це і є основним недоліком квантової обчислювальної системи, подолання якого може стати новим етапом розвитку технологій.

Квантові комп'ютери працюють за зовсім іншим принципом, не так, як класичні комп'ютери, де вся інформація закодована послідовністю бітів зі значенням 1 або 0. Найменший елемент для зберігання інформації в квантовому комп'ютері називається кубіт, і, на відміну від біта, він може перебувати в будь-якому суперпозиційному стані. Таким чином, квантовий біт може приймати нескінченно багато значень. У теорії це повинно в рази збільшити швидкість обчислень.

За запевненнями творців, новий чіп від Intel може бути значно збільшений. Майбутні квантові комп'ютери будуть мати мільйони кубітів - і будуть набагато більш потужними, ніж сьогоднішні швидкі суперкомп'ютери.

За словами технічного керівника Intel, Джима Кларка, щотижня компанія випускає близько п'яти 300-мм пластин з процесорами на спінових кубітах. Це здається мізерною кількістю, але в перерахунку на кубіти ніхто в світі поки не зрівнявся з Intel.

На початку 2018 року НВ повідомляло, що голландська компанія квантових обчислень QuTech разом з Intel представили програмований квантовий комп'ютер, який працює на кремнієвому чіпі. Комп'ютер має всього два квантових біта або кубіта, тому він може виконувати тільки найпростіші обчислення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X