Розміром з тостер. В Індії представили недорогий апарат для ШВЛ

3 квітня 2020, 12:37

В Індії нейрохірург Діпак Агравал і робототехнік Дівакар Вайш розробили і почали випускати AgVa — невеликий апарат штучної вентиляції легенів.

Це компактний пристрій вагою не більше 3,5 кг коштує в кілька разів дешевше аналогів, відзначають творці апарату.

Новий коронавірус, який вражає легені, робить апарати ШВЛ критично важливими для лікарень по всьому світу. З ростом числа смертей в Індії, де діє загальнонаціональний карантин, виробництво портативного апарату AgVa збільшилася з 500 в місяць до 20 000. При ціні близько $ 2000, апарат AgVa вартує значно дешевше традиційних ШВЛ, які продаються за $ 10 000.

Відео дня

«Ми ніяк не могли передбачити, що трапиться щось таких масштабів», — сказав нейрохірург Діпак Агравал, який розробив пристрій.

Індія, як і більшість країн, відчуває гостру нестачу ліжок і ШВЛ для своїх 1,3 млрд чоловік. На сьогодні в південноазійській країні зареєстровано понад 1600 випадків і 38 випадків смерті від COVID-19.

Щоб підвищити готовність до зростання захворюваності, уряд Індії заборонив експорт медичних товарів, пов’язаних з коронавірусів, включаючи ШВЛ. Завод AgVa недалеко від столиці Нью-Делі отримав дозвіл на всі зусилля, щоб випускати достатню кількість AgVa. Maruti Suzuki, найбільший виробник легкових автомобілів в Індії, пообіцяв допомогти AgVa збільшити виробництво.

Виробники кажуть, що AgVa, який важить всього 3,5 кілограма, допоможе перевезти менш критичних пацієнтів назад до їхніх домівок, оскільки апарат простий в транспортуванні і установці і вимагає невеликого енергоспоживання. Агравал додав, що вони уникали дорогих імпортних запчастин, щоб зберегти низьку вартість.

«Медичне обслуговування у відділеннях інтенсивної терапії дуже дорого. У приватному секторі навіть найбагатші люди не можуть собі це дозволити протягом тривалого часу», — сказав Дівакар вайшья.

Раніше італійські медики знайшли несподіваний метод вентиляції легенів у хворих на коронавірус. Медичний персонал почав використовувати маски для снорклінгу — одного з варіантів дайвінгу — щоб допомогти дихати пацієнтам з COVID-19. Інновація використовується також в лікарнях Іспанії та деяких інших країн.

Маски для снорклінгу можуть стати порятунком для пацієнтів, які потребують інтенсивної терапії, але для яких немає ні ліжок, ні респіраторів. Бельгіскій фізіотерапевт Фредерік Боньє сказав, що він починає тестувати перші 50 масок на таких пацієнтах.

Він пояснив, що маски для пірнання набагато зручніше, ніж лікарняні. Але він попередив, що вони не були протестовані відповідно до медичних стандартів, а це означає, що вони призначені тільки для одноразового використання і не можуть бути стерилізовані.

Днями Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів CША (FDA) затвердило тест на коронавірус, який визначає наявність патогенів всього за п’ять хвилин. Розробник тесту — компанія Abbott Laboratories — запевняє, що новий прилад, який схожий за розмірами з апаратом AgVa, можна використовувати в будь-яких медичних установах, і в найближчі дні 50 тис. таких тестів буде поставлятися щодня в лікарні США.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Технологія цього тесту заснована на платформі Abbott ID Now, яка також використовується при наданні медичної допомоги в США. Сьогодні такий тест широко поширений і застосовується медиками для виявлення грипу, фарингіту і респіраторно-синцитіального вірусу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X