Уже в 2024 році. Японія заявила, що допоможе NASA відправити людей на Місяць

19 жовтня 2019, 11:47

Японське космічне агентство буде допомагати NASA в підготовці місії, яка передбачає відправку людей на Місяць. В Японії заявили про участь в розробці орбітальної застави на Місяці.

На початку 2019-го NASA оголосила про місію, яка повинна повернути людей на Місяць вже в 2024-му. Аерокосмічна адміністрація США запустила конкурс і відібрала кілька приватних компаній, які повинні будуть їй в цьому допомогти.

Відео дня

З кількох десятків підприємств керівництво NASA вибрало 9 фіналістів: Lockheed Martin, Astrobotic, Masten Space Systems, Moon Express, Draper, Intuitive Machines, Deep Space Systems, Orbit Beyond і компанію Firefly Aerospace, яка має офіс в Україні, і яку в 2017-му викупив український підприємець Максим Поляков.

Днями про своє бажання брати участь у цьому масштабному проекті заявила влада Японії. Японське космічне агентство забезпечить «технічне співробітництво» в спорудженні орбітальної застави на Місяці.

У NASA поки не вирішили, чи потрібна їм допомога від японської сторони в створенні так званих «Місячних воріт» — великої орбітальної станції, яка буде включати лабораторії, житло для астронавтів та інші модулі.

За розробку першої частини орбітальної станції на Місяці буде відповідати компанія зі штату Колорадо Maxar Technologies. Ці підрядники NASA створять силову установку, яка буде поставляти електроенергію на Місячні вората і коригувати їх рух.

NASA
Фото: NASA

Вартість контракту, який NASA раніше підписала з Maxar Technologies становить $375 млн, а допомагати в розробці першого відсіку орбітальної станції будуть компанії Blue Origin і Draper. Передбачається, що повна маса конструкції разом з паливом складе близько п’яти тонн, і запускати її повинні на важкій ракеті Blue Origin New Glenn, тестові запуски якої заплановано на 2021 рік.

Орбітальну станцію повинні розмістити на високій еліптичній орбіті Місяця, де вона буде утримуватися за рахунок гравітаційних полів Землі і Місяця. Станція повинна стати першим космічним форпостом, за допомогою якого людям буде простіше спускатися на орбіту Місяця і перебувати там постійно для тривалих наукових досліджень.

Подібно до Міжнародної космічної станції, в перспективі, до Місячних воріт зможуть приєднатися модулі інших країн-партнерів. Відповідати за електричне живлення станції будуть сонячні панелі, і вона зможе самостійно маневрувати та переміщатися на інші орбіти навколо Місяця.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X