Українські розробники пройшли у фінал конкурсу космічних інновацій ActInSpace

30 травня 2018, 09:11

Національний відбір ActInSpace в Україні, в якому взяли участь 15 команд, пройшли три групи розробників.

Переможець візьме участь у міжнародному фіналі конкурсу, який відбудеться 27 червня в рамках Toulouse Space Show, пише Інтерфакс-Україна.

Київська команда Space Cossacks, яка посіла перше місце серед учасників українського етапу, буде представляти Україну у фіналі у Франції. Вона прийняла "виклик" Міністерства оборони Франції, запропонувавши свою ідею створення так званої Unmanned hybrid Air Platform - автономної гібридної повітряної платформи.

Відео дня

Гібридна платформа Space Cossacks здатна змінювати обсяг і підйомну силу, зможе забезпечувати вирішення поставлених завдань на висоті до 5 км протягом 24 годин.

Серед фіналістів українського ActInSpace також київська R & D команда Future Mechanics з проектом безпілотного автомобіля майбутнього, а також команда Orbital service з Дніпра, яка представила проект супутникової платформи багаторазового застосування, призначеної для тимчасового розміщення об'єктів на орбіті.

Як зазначив член журі конкурсу, керівник українського офісу американської EOS Data Analytics Володимир Васильєв, комерціалізація космосу сформувала нові тренди в космічній діяльності, які все ще не знаходять відображення в інноваційних рішеннях представників українських космічних стартапів.

"Часто у команд є інноваційні ідеї, водночас абсолютно не опрацьована бізнес-модель, немає відповіді на питання: як монетизувати проект. Нам потрібно створити екосистему, в якій буде розвиватися підприємництво", - сказав він, підкресливши: "Космос вже давно не є прерогативою держав і величезних корпорацій, Тут є місце і для невеликих компаній, головне - знайти свою унікальність".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X