Вчені показали, як виглядає швидкість світла при 10 трлн кадрів в секунду

28 березня 2019, 22:01

Блогери YouTube-каналу The Slow Mo в новому епізоді передачі Planet Slow Mo показали на відео переміщення світла.

Для цього вони скористалися камерою, яка знімає приголомшливі 10 трильйонів кадрів на секунду, пише Mashable .

У наведеному нижче відео розповідається про поїздку в Каліфорнійський технологічний інститут та деяких експериментах з камерою, здатною знімати зі швидкістю 10 трильйонів кадрів в секунду - іншими словами, досить швидко, щоб відобразити рух світла.

Відео дня

Останній знімок, коли камера працює на повну потужність, виглядає як науково-фантастичний фільм.

Установка, створена вченими з Каліфорнійського технологічного інституту, була представлена в кінці 2018 року, пише Techcrunch .

Розуміння того, як рухається світло, має важливе значення для багатьох областей, тому не тільки проста цікавість направляла зусилля Цзіньян Ляна і його колег. Є потенційні додатки у фізиці, техніці та медицині, які сильно залежать від поведінки світла в таких малих і настільки малих масштабах, що вони знаходяться на межі того, що можна виміряти.

За відправну точку автори розробки взяли технологію стислої надшвидкої фотографії, яка дозволяє робити сто млрд кадрів на секунду. Прискоривши процес зйомки в сотню раз, дослідники закономірно отримали погіршення зображення.

Тоді вчені додали другу камеру, яка знімає не так швидко, як перша, зате отримує більш якісний кадр. Вона використовується як додаткове джерело інформації.

"Ми вже бачимо можливості для збільшення швидкості до одного квадрильйона (10 в 15 ступені) кадрів на секунду!" - відзначали творці камери в прес-релізі. Захопити поведінку світла в такому масштабі і з таким рівнем точності - це набагато перевершує те, на що ми були здатні лише кілька років тому. Такі дані можуть відкрити нові області або напрямки досліджень в області фізики.

Показати ще новини
Радіо НВ
X