Вбивчий Twitter. Як твіти Ілона Маска можуть позбавити його роботи

28 вересня 2018, 13:03

Комісія з цінних паперів і бірж США судиться з Ілоном Маском через твіти про зміну форми бізнесу Tesla. Агентство вимагає штрафних виплат і усунення Маска з позиції керівника компанії.

Майже за два місяці після злощасного твіту засновника Tesla Ілона Маска про перехід його компанії на приватну форму бізнесу, Комісія з цінних паперів і бірж США все-таки вирішила покарати підприємця за голослівство.

Відео дня

Тоді Маск написав, що позбавить Tesla від інвесторів і виробник електрокарів більше не буде публічним, коли його акції досягнуть $420.

Але, як виявилося, генеральний керівник Tesla трохи переоцінив свої можливості і так і не зміг викупити підприємство у акціонерів. Маск був переконаний, що Суверенний фонд Саудівської Аравії забезпечить його грошима, хоча пізніше цю інформацію кілька разів спростовували.

Весь цей час в мережі сперечалися, яка доля чекає генія-інженера за поспішний твіт. Адже він не попередив ні раду директорів компанії, ні американську біржу NASDAQ і просто поширив серйозну фінансову інформацію від першої особи на аудиторію в 22 млн людей.

Через цей твіт, акції Tesla виросли на 11%, і багато хто заговорив про маніпуляції цінними паперами та необхідність заборонити Маску подібні трюки на ринку.

І, як вже повідомляло НВ, днями в Нью-Йорку Комісія з цінних паперів і бірж США подала до суду на Маска за "введення інвесторів в оману за допомогою неправдивих заяв".

В судовому позові представники Комісії кажуть про легковажність і ексцентричну поведінку засновника Tesla і вимагають не тільки штрафних санкцій, а й усунення Ілона з посади керівника компанії.

"Маск публічно неправдиво заявив про перехід Tesla на приватну форму бізнесу в середині активного торгового дня. По суті і по факту, Маск навіть не обговорив деталі угоди і її ціну з потенційними джерелами фінансування", - зазначено в заяві Комісії.

Чесність - це найважливіша риса в моєму житті

Згідно Bloomberg, Маск вважає позов несправедливим і каже, що це його "засмутило і глибоко розчарувало": "Я завжди приймав рішення в інтересах правди, відкритості та інвесторів. Чесність - це найважливіша риса в моєму житті, і факти покажуть, що я жодним чином не скомпрометував це".

Експерти відзначають, що рішення по судовому позову можна очікувати вже незабаром, оскільки справа стосується всього декількох твітів.

Нагадаємо, що крім нападок Комісії з цінних паперів, Tesla й так зараз переживає чергову кризу. В період з 7 серпня по 28 вересня 2018 го, акції компанії впали майже на 20%.

Нещодавно, Ілон Маск розповів про проблеми в сфері логістики і попередив клієнтів, що терміни доставки автомобілів можуть збільшитися.

Крім цього, похитнуло надійність бренду і останнє оновлення бортової системи Tesla, після якого в деяких автомобілях перестав працювати вбудований автопілот.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

На тлі цих подій, звільнення Ілона Маска може стати серйозним ударом по майбутньому Tesla. Хоча, головний вигадник сучасності вибирався і не з таких колотнеч.

Показати ще новини
Радіо NV
X