З використанням безпілотників. У Вінниці готуються представити нову технологію розмінування

Російські війська замінували значну частину територій України (Фото:ARLUG/depositphotos)
Науково-дослідний і навчальний центр ВНТУ-ФРЕНДТ було створено за три місяці до війни. Його основною метою була оптимізація землеробства, але війна внесла свої корективи і сьогодні установа розробляє методики безконтактного розмінування.
«Наш Центр було створено для автоматизації та діджиталізації аграрного сектору. Зокрема, у галузі точного землеробства, де застосовуються найсучасніші технології, що дозволяють сільгоспвиробникам зменшити витрати на виробництво продукції та покращити її якість. Але війна продиктувала нові завдання. Те, що у нас зараз відбувається на полях деокупованих територій, зумовило необхідність розробки технологій, які підвищують безпеку робіт на таких сільгоспугіддях. Її суть полягає у маркуванні вибухонебезпечних предметів на полях сільськогосподарських підприємств», — повідомили Укрінформ у пресслужбі вишу.
Фахівці готуються представити роботизований пристрій для пошуку найближчим часом.
Раніше НВ писав про те, що за оцінкою МВС, на розмінування українських територій піде 5−7 років за найоптимістичнішого прогнозу.
Якщо ми говоримо про Україну, то зараз ми оцінюємо, що забруднена територія близько 300 тис. квадратних кілометрів. Це в десятки разів більше, ніж відомо з міжнародного досвіду. Виходячи з того, що один день активних бойових дій дорівнює 30 дням розмінування, за найоптимістичнішими прогнозами нам потрібно п’ять-сім років до повного розмінування", — повідомила заступник міністра внутрішніх справ Мері Акопян в ефірі національного телемарафону.
Розмінування однієї лише Київської області може тривати роками. За словами голови Київської обласної військової адміністрації Олексія Кулеби, слід обстежити територію, що дорівнює території Бельгії.