У Великій Британії створили гаджет, який вимірює рівень глюкози без уколів

11 квітня 2018, 13:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Група дослідників з Університету Бата розробила пластир з сенсором, який вимірює концентрацію глюкози в тканинній рідині людини.

Пристрій вимірює концентрацію глюкози не в крові, а в тканинній рідині людини, повідомляє агентство Reuters.

Ця рідина знаходиться між клітинами волосяних фолікулів. Пластир прикріплюється на шкіру і через високу щільність волосся хоча б один з його датчиків з великою ймовірністю опиняється над волосяним фолікулом. Датчик за допомогою електроосмосу захоплює тканинну рідину в невелику камеру з гідрогелем, що дозволяє проводити вимірювання глюкози в організмі.

Відео дня

Розробники випробували новий пристрій на двох здорових добровольцях і підтвердили, що пластир здатен безперервно визначати рівень цукру в крові протягом шести годин. Результати вимірювань рівня цукру за допомогою пластиру відповідали рівням, які показав аналіз крові.

Дослідники наголошують, що пристрій потребує подальшого доопрацювання, перш ніж він стане придатним для носіння, простим, без взяття аналізу крові способом вимірювання рівня цукру в крові.

"Це відкриття важливе не тільки для діабетиків 1-го типу, яким абсолютно необхідно контролювати рівні цукру в крові точно і часто кожен день, але також і для великого числа хворих на діабет другого типу, яким такий пристрій, як наш, дозволив б підтримувати концентрацію цукру в крові в "нормальному" діапазоні дуже зручним, абсолютно неінвазивним способом", - підкреслила автор дослідження, Аделіна Іліє з Університету Бата.

Раніше НВ повідомляло, що вчені з Гарварду розробили чорнило, які змінюють колір залежно від рівня цукру в організмі. Новий тип чорнила створили дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) і Гарвардської медичної школи. Традиційні чорнила для татуювання замінюються біосенсорами, чиї кольори змінюються у відповідь на зміни в міжтканинній рідини.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X