У Telegram з'явився бот, який оцінює ризик захворіти на рак

5 квітня 2018, 10:16

Фонд профілактики раку і телеграм-канал @medtechnews запустили чатбот @screencancerbot, який допомагає оцінити ризик захворювання.

Під час запуску бот пропонує пройти тест для визначення персональних факторів ризику виникнення раку, повідомляє Knife Media.

Щоб дізнатися про фактори ризику у вашому випадку, відкрийте переписку з ботом. В кінці ви отримаєте рекомендації - чи потрібно пройти якісь обстеження. Щоправда, бот відразу попереджає, що може працювати з перебоями.

Відео дня

"Ми тільки запустилися і поки працюємо в тестовому режимі. Можуть бути невеликі проблеми через велику кількість користувачів. Бот може подумати і відповісти через кілька секунд, не лякайтеся", - йдеться в описі тесту.

Опитувальник підходить людям віком від 20 років без виявлених онкологічних захворювань. Тест не гарантує 100% точності прогнозу, наголошують розробники.

"Низький ризик означає, що ймовірність розвитку раку наразі нижчий, ніж в популяції, але вона не дорівнює нулю. Високий ризик НЕ означає, що рак неодмінно розвинеться - це означає, що вам необхідно вжити радикальних заходів для зниження ризику", - уточнюють автори.

Раніше НВ повідомляло, що вчені з університету Джонса Хопкінса в Балтіморі тестують універсальний аналіз крові CancerSEEK, який виявляє вісім видів раку, що найбільш часто зустрічаються. Метою вчених була розробка універсального тесту, який можна проходити раз на рік для того, щоб виявити ракову пухлину на ранній стадії.

Тепер тест CancerSEEK протестують на тих, у кого не діагностований рак. Тоді можна буде зробити остаточні висновки про його ефективність.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X