У США знайшли мертвим біохакера Аарона Трейвіка

3 травня 2018, 10:03

У Вашингтоні виявили мертвим 28-річного керівника біотехнічної компанії Ascendance Biomedical Аарона Трейвіка.

Тіло Трейвіка виявили в так званій камері сенсорної депривації - темній капсулі з водою, яку використовують для медитацій, повідомляє BBC.

Поліція заявила, що не бачить ознак кримінальної складової в його смерті. Додаткових відомостей, які допомогли б пролити світло на причини смерті, поки не наводиться.

Відео дня

Кілька місяців тому Трейвік привернув увагу ЗМІ, коли прилюдно вколов собі неліцензований препарат, який, як він стверджував, вилікує його від герпесу. Трейвік стверджував, що його компанія, що працює в сфері так званого біохакінга, розробила "експериментальний комплекс", який здатний зцілювати від ВІЛ, СНІДу та герпесу, однак не надав незалежного підтвердження своїм словам.

Під біохакінгом розуміють спроби ентузіастів виправити біологію власного організму, задіюючи набір різних заходів, серед яких зміна способу життя і дієти, хірургія та застосування неліцензованих препаратів.

За кілька місяців до смерті у Трейвіка розгорівся конфлікт із іншими біохакерами, пов'язаними з Ascendance Biomedical. Близькі до компанії дослідники повідомили, що Трейвік не виходив на зв'язок з колегами останній місяць. У лютому 2018 року під час конфлікту з декількома працівниками Ascendance Biomedical в офісі у Флориді він замкнувся в лабораторії компанії і відмовлявся виходити. Причиною конфлікту стала незгода його колег з тим, як Трейвік говорить про біохакінг у ЗМІ.

Біохакерами прийнято називати людей, самостійно проводять над собою ті чи інші експерименти, спрямовані на розширення людських можливостей. Це стосується як прийому медикаментів без призначення лікаря, так і експериментів з редагуванням генома за допомогою технології CRISPR. Наукового доказу однозначної ефективності методу немає.

Компанії, аналогічні Ascendance Biomedical, користуються лазівкою в американському законодавстві, яка не забороняє експерименти з ліками в тому випадку, якщо вони проводяться на самому дослідникові чи з його волі.

Знайомий Трейвіка Трістан Робертс, який також випробовував на собі препарати Ascendance Biomedical, заявив, що біохакер прагнув до революції в медицині. Він зазначив, що методи Трейвіка багато представників наукової спільноти не схвалювали, але ніхто не сумнівався в щирості його намірів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X