У США вивели в море тестову систему для збору пластикового сміття

10 вересня 2018, 13:24

Компанія Ocean Cleanup відправила з Сан-Франциско свою першу тестову систему збору пластикового сміття в Тихому океані.

У перспективі нова система може видалити з моря до 90% пластикових відходів протягом 20 років, пише Science News.

Перші напрацювання по новому способу збору пластику в океані його винахідник, голландець Боян Слат, створив у віці 18 років. Проект, заснований в Делфті, Нідерланди, уже залучив понад 30 мільйонів доларів у вигляді пожертвувань від спонсорів, філантропів і кампанії по зворотному фінансуванню.

Відео дня

System 001 являє собою плаваючий бар'єр довжиною близько 600 метрів, який природним шляхом приймає U-подібну форму і йде під воду на 2,7 метра. Вона оснащена електролампами, що працюють від сонячних батарей, системою попередження зіткнень, камерами і датчиками. Передбачається, що система буде захоплювати пластикове сміття, яке плаває на поверхні океану.

Запуск System 001 стане бета-тестом парку близько з 60 таких систем, хоча частини системи були раніше протестовані на міцність і продуктивність в Північному морі і в Каліфорнії. Після запуску System 001 чекає два тижні польових випробувань біля узбережжя Каліфорнії. Якщо все буде добре, платформа відправиться на збір сміття.

Навесні 2018 року головний океанограф проекту Ocean Cleanup Лоран Лебретон і його колеги опублікували уточнені оцінки кількості пластику в Великій тихоокеанській сміттєвій плямі: за їхніми даними, в сміттєвій плямі міститься приблизно 80 тисяч тонн пластику. Відзначимо, що саме до цієї сміттєвої плямі System 001 повинна відправитися після успішних тестів.

Раніше НВ повідомляло, що китайські дослідники розробили вид пластику, який може за відносно короткий час розкладатися в морській воді. Нові технології повинні полегшити проблеми, викликані пластиковим забрудненням в океані. Потрапивши в море, цей вид пластика повністю розкладається в період від кількох до сотні днів.

Показати ще новини
Радіо NV
X