У США створили "гібриди" рослин і світлячків

20 грудня 2017, 15:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Команда вчених з Каліфорнійського університету і Массачусетського технологічного інституту (MIT) знайшла спосіб додати в рослини аналог люмінесценції світлячків

У тканину листя настурції звичайної (Nasturtium officinale) вчені з MIT вбудували особливі наночастинки, схожі на ті, які є у комах, пише Sci-News.

Дослідники вважають, що в перспективі, при подальшій оптимізації, такі рослини будуть здатні, наприклад, освітлити робоче місце. В даний час рослина світиться протягом 4 годин.

Відео дня

"Природа створила багато біолюмінесцентних організмів, однак, серед них немає рослин. Більшість попередніх спроб створення зелені, що світиться - тютюну, зокрема, - спиралися на введення генів бактерій, що світяться або світлячків за допомогою генної інженерії. Але отримати всі потрібні компоненти в потрібних місцях рослин було проблемою", - відзначають автори роботи.

Дослідники запропонували новий підхід, який не впливає на геном рослин. Замість цього і пігмент, і окислювальний фермент вводяться в тканини рослини у складі наночастинок на основі кремнію. Наночастки поступово вивільняли активні речовини, в результаті чого рослини починали світитися.
На початку проекту рослини могли світитися близько 45 хвилин, але вченим вдалося збільшити час до 3,5 годин. У перспективі група під керівництвом професора Майкла Страно сподівається зробити технологію простіше. У планах учених - спрей або гель, який можна буде наносити на листя, щоб забезпечувати їх світіння.

"Рослини можуть самовідновлюватися, у них є власна енергія, і вони вже адаптовані до навколишнього середовища. Ми думаємо, що час цієї ідеї прийшов", - говорить Страно.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X