У США розробили додаток для iPhone, яке вимірює кров'яний тиск після натискання на екран

7 вересня 2018, 11:50

Вчені з Університету штату Мічиган створили додаток для смартфона iPhone X, який вимірює тиск крові без традиційної манжети.

Для його роботи достатньо прикласти палець до камери і до екрану, повідомляється в статті в журналі Nature.

Людині потрібно помістити палець на екран смартфона, обладнаний датчиком зусилля натискання, після чого додаток порівняє отримані дані та визначить тиск.

Відео дня

"Ми розробили додаток на iPhone X для вимірювання артеріального тиску за допомогою "осцилометричного методу тиску пальців". Додаток вимірює результуючі коливання обсягу змінної амплітуди через камеру і вираховує тиск через масив тензодатчиків під екраном", - розповів один з розробників, Ананд Чандрасехар.

"Ідея полягає в тому, щоб користувач міг служити в якості виконавчого механізму (тобто замість манжети), натискаючи кінчиком пальця на телефон, щоб постійно збільшувати зовнішній тиск артерії, тоді як телефон служить як датчик (а не манжети) для вимірювання результуючих коливань і прикладеного тиску", - пояснюють розробники.

Далі користувач має поступово збільшувати тиск на екран, але не занадто різко. Після вимірювання додаток поєднує дані коливань обсягу пальця, отримані за допомогою камери, і тиску пальця, отримані від датчика зусилля в екрані, обробляє їх і виводить на екран величини діастолічного і систолічного тиску, а також частоту серцевих скорочень.

Розробники порівняли точність додатку з точністю закріпленого на пальці тонометра, схваленого управлінням зі санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США. Результати показали, що точність обох приладів можна порівняти.

"Таким чином, ми отримали підтвердження того, що моніторинг тиску може бути здійснено з багатьма наявними смартфонами, використовуючи їх вбудовані датчики для інших цілей. Такий повсюдний моніторинг тиску може поліпшити рівень інформованості та контролю гіпертонії і тим самим допомогти зменшити захворюваність серцево-судинними захворюваннями і смертності", - резюмують автори роботи.

Показати ще новини
Радіо NV
X