У США дозволили застосовувати "самостійний" штучний інтелект для діагностики захворювань

12 квітня 2018, 15:00

Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) затвердило діагностичний пристрій на базі штучного інтелекту, який не потребує живого медика для інтерпретації результатів.

Програма, яка називається IDx-DR, може виявляти захворювання очей, дивлячись на фотографії сітківки, повідомляє The Verge.

Програма працює наступним чином. Медсестра або лікар завантажують фотографії сітківки пацієнта, зроблені за допомогою спеціальної камери. Після цього алгоритми IDx-DR аналізують якість знімка і безпосередньо зображення сітківки. Алгоритм дозволяє визначити, чи має пацієнт діабетичну ретинопатію - захворювання, яке виникає, коли занадто велика кількість цукру в крові призводить до пошкоджень судин сітківки очного яблука і може привести до сліпоти.

Відео дня

У клінічному дослідженні, яке використовувало більше 900 зображень, IDx-DR правильно виявив ретинопатію приблизно в 87% випадків і міг правильно ідентифікувати тих, у кого не було цієї хвороби, приблизно в 90% випадків.

"Програмне забезпечення унікально, тому що воно автономно, і фахівець не заглядає через плече алгоритму. Це робить клінічне рішення самостійним", - сказав засновник IDx-DR Майкл Абрамофф.

За словами розробників, IDx-DR є унікальним рішенням, так як може використовуватися навіть медсестрами або непрофільними лікарями. Пацієнтам не потрібно чекати, поки окуліст буде доступний для постановки діагнозу.

Раніше НВ повідомляло, що китайські вчені розробили технологію штучного інтелекту для класифікації та діагностування виліковних захворювань людини. Нова програма дозволяє діагностувати бактеріальну і вірусну пневмонію у дітей.

"Штучний інтелект ефективно класифікував зображення для дегенерації жовтої плями і діабетичної ретинопатії. Крім того, він також точно виділяє бактеріальну і вірусну пневмонію на рентгенограмі грудної клітини", - відзначають автори роботи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X