У Швейцарії створили "живе" чорнило для 3D-друку

4 грудня 2017, 18:11
Вчені з Швейцарської вищої технічної школи Цюриха розробили чорнило, яке містить живі бактерії

Така технологія дозволить створювати нові системи для очищення забруднень і генерації енергії, пише Science Advances.

Мануель Шаффнер і його колеги надрукували зразок матеріалу з живими бактеріями Pseudomonas putida, здатної переробляти деякі види нафтопродуктів, в тому числі отруйних. Поміщений в розчин фенолу зразок за кілька днів повністю очистив воду.

Відео дня

"Ми впровадили бактерії в біосумісне і функціоналізоване чорнило для 3D-друку і надрукували два типу "живих матеріалів", які здатні розкладати забруднюючі речовини", - зазначили автори роботи.

Другий вид бактерій, які додали в чорнило, продукує чисту целюлозу, яка має чудові загоювальні властивості при лікуванні опіків живих тканин, вона знімає біль і зберігає потрібну вологість в місці застосування.

Чорнило складаються з біологічно сумісного гідрогелю, який забезпечує основу, структуру майбутнього матеріалу. До складу чорнила входять цукри - поживні речовини, необхідні для життя бактерій і виробництва целюлози, а також низка інших з'єднань, що підтримують потрібний рівень консистенції. Чорнило отримало назву Flink - "функціональне живе чорнило".

Надалі вчені мають масштабувати процес і навчитися роздруковувати великі структури промислових розмірів.Раніше НВ повідомляло, що в Швеції почали друкувати частини тіла на 3D-принтері. Засновник стартапа Cellink Ерік Гатенхольм впевнений, що через 20 років за допомогою цієї технології будуть створюватися органи для пересадки людям. Зараз головна мета роботи компанії полягає в створенні хрящів і клітин шкіри, які можна застосовувати для тестування медичних препаратів і косметики.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X