У Шотландії запрацювала перша в світі плавуча вітрова електростанція

19 жовтня 2017, 10:48
Неподалік від північно-східного узбережжя Шотландії компанія Statoil запустила першу в світі плавучу вітряну електростанцію

Станція Hywind Scotland здатна генерувати достатньо енергії для живлення 20 000 будинків, пише Engadget.

Група з п'яти турбін сумарною потужністю 30 МВт, який експлуатують компанії Statoil і Masdar, знаходиться в 25 кілометрах від берега в районі міста Пітерхед, графства Абердиншир в Шотландії. Довжина турбін становить 253 метра, над поверхнею при цьому видно 78 метрів. Генератори прив'язані до морського дна ланцюгами вагою 1200 тонн.

Відео дня

В майбутньому компанії Statoil і Masdar планують доповнити електростанцію батареєю Batwind ємністю 1 МВт. Така батарея дозволить згладити нерівномірність накопичення енергії: вона буде при сильному вітрі накопичувати електрику, а потім віддавати її в електромережу за безвітряної погоди.

За допомогою подібних електростанцій можна експлуатувати повітряні потоки, які недоступні для вітряків, розташованих на суші. 18 жовтня Hywind Scotland підключили до державної електромережі. Церемонію проводив Перший міністр Шотландії Нікола Стерджон.Нагадаємо, на початку літа 2017 року китайська фірма Sungrow оголосила про введення в експлуатацію найбільшої в світі плавучої сонячної станції. Станція розрахована на потужність в 40 МВт.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X