У Росії назвали причину аварії ракети Союз

22 жовтня 2018, 16:47

До аварії ракети Союз-ФГ 11 жовтня призвело пошкодження 6-міліметрового штока датчика відкриття сопла блоку Д першого ступеня.

Такого висновку дійшли члени аварійної комісії в суботу, 20 жовтня, за підсумками наради в ракетно-космічній корпорації Енергія, передає РБК із посиланням на два джерела в галузі.

Відео дня

Пошкодження сталося під час складання ракети на космодромі Байконур, воно і призвело до розвитку нештатної ситуації при розділенні ступенів, стверджують обидва співрозмовники РБК.

"Остаточний звіт і перелік рекомендацій щодо посилення інструментального контролю будуть представлені Роскосмосу 30 жовтня, після чого, як очікується, подальші пуски ракет сімейства Союз будуть розблоковані", - додало джерело РБК.

За словами член-кореспондента Російської академії космонавтики Андрія Іоніна, схема з кріпленням бічних блоків із використанням штока придумана ще за часів Сергія Корольова.

"Є чотири бічних блоки. У кожного бічного блоку нагорі є механізм типу кулака, який входить в спеціальний кулястий отвір, зроблений в центральному блоці, - каже Іонін. - Ось в цьому кулаці стирчить якийсь невеликий шток. Нижче бічні блоки кріпляться до центрального металевими штангами, всередині яких є піропатрон. І коли відбувається команда на відділення, піропатрони ці вибухають і внизу зв'язок між блоками розривається. Після цього боковий блок починає поступово відходити від центрального. Після досягнення певного кута кулак вивільняється і виходить. У цей момент шток задіяний. Схоже на те, що цей шток погнули під час встановлення, це не дозволило кріпленню вийти з отвору і в потрібний момент".

У прес-службі Роскосмосу у відповідь на прохання РБК прокоментувати цю інформацію заявили, що робота комісії ще не завершена, тому результатів поки немає.

"Проводяться додаткові слідчі дії та заходи. Вся інформація, опублікована в ЗМІ "за даними джерел", є домислами і чутками. Офіційні результати будуть опубліковані після закінчення роботи комісії", - заявили в держкорпорації.

[see_also]

Опубліковано відео з моментом аварії російської ракети Союз з екіпажем МКС

[/see_also]

Нагадаємо, 11 жовтня на ракеті Союз після старту з космодрому Байконур аварійно відключилися двигуни другого ступеня. Аварія сталася на 119-й секунді при відділенні бічних блоків першого ступеня від центрального блоку другого ступеня.

[see_also]

119 секунд. Все, що потрібно знати про аварію російської ракети Союз

[/see_also]

Рятувальна капсула з членами екіпажу приземлилася в Казахстані. Вони вижили.

Ракета-носій мала доставити космонавта Олексія Овчініна і астронавта Ніка Хейга на Міжнародну космічну станцію.

Після аварії Росія припинила пілотовані пуски ракетоносіїв.

[Gallery]

Аварія російської ракети Союз: космонавти здійснили посадку в Казахстані

[/Gallery]

Показати ще новини
Радіо НВ
X