У Росії назвали нову версію аварії ракети Союз

11 жовтня 2018, 15:58

Причиною аварії ракети-носія Союз-ФГ могло стати те, що на апараті не спрацював піропатрон, який відокремлює перший ступінь ракети від другого.

Це випливає з попередніх даних телеметрії, які були отримані наземними службами, повідомив РІА Новини джерело в ракетно-космічній галузі.

"Коли ракета стартує, чотири блоки першого і центральний блок другого ступеня працюють паралельно. Або піропатрон не спрацював, який повинен був відкинути бічний блок в сторону, або щось сталося із "зачепленням", яке знаходиться у верхній частині бічного блоку ступеня. Один з блоків не відійшов. Він пішов назад і в польоті вдарив по другому ступеню. Почалися різкі перевантаження, і автоматика відключила двигуни другого ступеня", - сказав співрозмовник агентства.

Відео дня

Також наголошується, що аварійної комісії буде важко встановити причини події з ракетою Союз, оскільки ступені після падіння критично пошкоджені.

"Встановити точні причини події аварійній комісії буде важко. Ступені ракети або згоріли, або настільки пошкоджені, що з матеріальної частини визначити причини буде практично неможливо. Вся надія тільки на телеметричну інформацію, яка надходила з ракети під час польоту на наземні пункти", - заявило джерело в ракетно-космічній галузі.

Нагадаємо, під час старту ракети-носія Союз-ФГ з кораблем Союз МС-10 з новим екіпажем МКС у четвер сталася аварія носія. На борту Союзу МС-10 були члени місії МКС-57/58 російський космонавт Олексій Овчінін і американський астронавт Нік Хейг.

Раніше НВ повідомляло, що першою версією аварії стало погане кріплення одного з блоків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X