У Німеччині створили робота, який нагадує летючу лисицю

2 квітня 2018, 17:47
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Компанія Festo представила робота, який виглядає як летюча лисиця - один з представників кажанів - і може літати в напівавтономному режимі.

Механічний аналог летючої лисиці під назвою BionicFlyingFox отримав розмахом крил в 2.28 метра, повідомляє Interesting Engineering.

Цікаво, що робот BionicFlyingFox помітно відрізняється від свого прототипу розмірами - у справжніх летючих лисиць розмах крил не перевищує півтора метра.

Відео дня

Мотор встановлений в тулуб робота і з'єднаний з крилами. Обертання двигуна змушує крила періодично розпрямлятися і складатися, рухаючи робота вперед і утримуючи його в повітрі.

Крила виготовлені з двох еластичних мембран, між якими знаходиться тканина з шестикутною структурою. При пошкодженні або проколі крила ці шестикутники не дають пошкодженню поширюватися далі.

Напівавтономна система самостійно вибирає оптимальне положення корпусу і траєкторію. Управління BionicFlyingFox здійснюється за допомогою зовнішньої системи контролю, яка посилає роботу команди. В системі використовуються дві інфрачервоні камери, які розташовані поверх блоку панорамування. Це дозволяє камерам легко відстежувати весь політ BionicFlyingFox з землі. Ці камери використовують чотири інфрачервоних маркера, які розміщені на ногах робота і крилах.

Зображення та зразки польоту від камер робота йдуть до центрального головного комп'ютера, який використовує машинне навчання, щоб придумати кращі варіанти польоту і перевірити його проліт по заздалегідь запрограмованим доріжках. Траєкторії польоту постійно поліпшуються, а потім відправляються назад роботу.

Раніше НВ повідомляло, що вчені з Лабораторії комп'ютерної науки і штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту (CSAIL) представили м'яку роботизовану рибу, що отримала ім'я SoFi.

Робота вже випробували в Тихому океані в районі Фіджі на глибині понад 15 метрів. "Морський шпигун" оснащений камерою, яка використовує об'єктив "риб'яче око" для зйомки великомасштабних відеороликів і фотографій будь-яких підводних середовищ, в які SoFi може проплисти.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X