У Китаї за допомогою 3D-біопринтера створили "живу" штучну кістку

22 грудня 2017, 17:06
Китайські вчені днями з використанням технології 3D-біопечаті зробили "живу" штучну кісткову тканину, яка може стимулювати зростання нових клітин

Таку кістку вже пересадили тварині і вона прижилася, повідомляє агентство Сіньхуа.

Фахівці вважають, що виробництво функціональних штучних тканин і органів з використанням біотичних чорнил, зроблених зі стовбурових клітин і біоматеріалів, стає тенденцією розвитку галузі регенерації тканин.

Відео дня

"Жива" штучна кістка, створена командою дослідників з шеньчженського інституту передових технологій при Академії наук Китаю, не тільки підтримує високе виживання клітин протягом короткого часу, але і може забезпечити функціоналізацію клітин всередині і поза тілом на тривалий період.

За підсумками експериментів на тваринах було доведено, що "жива" кісткова тканина не тільки здатна відновити пошкоджені ділянки кістки, але і сприяє формуванню нових кісток.

Раніше НВ повідомляло, що в Швеції почали друкувати частини тіла на 3D-принтері. Засновник стартапа Cellink Ерік Гатенхольм показав, що органи людини можна друкувати на спеціальному 3D-принтері. 28-річний Гатенхольм впевнений, що через 20 років за допомогою цієї технології будуть створюватися органи для пересадки людям.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X