У Китаї випробували один із найбільших у світі гідролітаків

18 вересня 2018, 11:47

Літак-амфібія китайського виробництва AG600 зробив випробувальне ковзання по воді на низькій і середній швидкості.

Незабаром він перейде до високошвидкісних випробувань на воді, повідомляє агентство Сіньхуа.

Як повідомила компанія універсальних літаків при Китайській авіабудівній корпорації, випробування літака AG600 проходили з 2 по 13 вересня на водному аеродромі міста Цзінмень в центральній провінції Хубей, де він зробив вісім низько- і середньошвидкісних ковзань загальною тривалістю 552 хвилини.

Відео дня

В ході випробувань розробники перевірили літак на аеродинамічну і гидродинамическую керованість, стабільність роботи і водонепроникність. Підсумки випробувань показали, що всі системи літака функціонують нормально і стабільно.

Літак-амфібія AG600 розроблений власними силами Китаю і призначений спеціально для боротьби з лісовими пожежами та проведення рятувальних операцій на морі. Він успішно здійснив свій перший випробувальний політ над сушею 24 грудня 2017 року.

У ниці світових ЗМІ, в тому числі Сіньхуа, стверджувалося, що AG600 є "найбільшим в світі" літаком-амфібією. Насправді, найбільшим в історії авіації гідропланом є Hughes H-4 Hercules, побудований в 1947 році - це один з чотирьох найбільших літаків у світі.

Hughes H-4 Hercules - транспортний дерев'яний літаючий човен, розроблений американською фірмою Hughes Aircraft під керівництвом мільйонера Говарда Хьюза. Цей 136-тонний літак, спочатку позначений НК-1, що отримав неофіційне прізвисько Spruce Goose, був найбільшим коли-небудь побудованим літаючим човном, а розмах його крила в 98 метрів залишався рекордним до 31.05.2017, коли був представлений двухфюзеляжний транспортний літак Stratolaunch з розмахом крил 117 метрів. Літак був призначений для транспортування 750 солдатів при повному спорядженні.

Показати ще новини
Радіо NV
X