Перерахувати віруси. У Китаї використали суперкомп’ютер для прогнозування епідемії

19 березня 2020, 10:34
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Китайські дослідники розробили на основі суперкомп’ютера систему для прогнозування тенденцій поширення коронавірусу нового типу.

Також система може використовуватися для оцінки ефекту профілактики і контролю над епідемією, повідомляють китайські ЗМІ.

Нова система була розроблена дослідницькою групою Університету оборонної науки і техніки НВАК на основі першого китайського петафлопсного суперкомп’ютера «Тяньхе-1».

Відео дня

Для демонстрації процесу поширення вірусу в системі була створена модель міста з населенням понад 11 млн осіб, яке мало 198 мікрорайонів.

За допомогою технології аналізу великих даних, система може швидко прогнозувати тенденцію розвитку епідемії в ключових районах відповідно до ситуації в реальному часі, і заздалегідь сповіщати людей про необхідність прийняття точкових протиепідемічних заходів.

Система дозволяє створювати різні експериментальні варіанти розвитку подій залежно від заходів щодо запобігання і контролю епідемії для проведення порівняльного аналізу, заявив член дослідницької групи Чень Бінь.

Вчені також провели масштабний розрахунковий експеримент з великою вибіркою, щоб забезпечити наявність точних даних для прийняття рішень про відновлення роботи на підприємствах і занять в навчальних закладах.

Раніше НВ повідомляло, що в Китаї розробили розумного робота для взяття мазка з горла. Новинка покликана допомогти в діагностиці коронавірусної інфекції та зниження ризику зараження серед медпрацівників.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X