У Китаї створили штучну шкіру, яка може замінити гаджети що носяться
Китайські вчені створили на основі графену штучну електронну шкіру, яка може функціонувати як переносний електронний пристрій для моніторингу стану здоров'я.
В електронній шкірі, яка отримала назву e-skin, використовується тонкий, гнучкий і безрозмірний електронний матеріал, який імітує шкіру людини і може відчувати тиск, температуру і натяг, повідомляє агентство Сіньхуа.
Вчені з китайського університету Цінхуа продемонстрували графенову електронну шкіру із застосуванням технології лазерного скрайбування, тобто нанесення лінійних надрізів заданої глибини на поверхню. Електронна шкіра може переноситися не тільки на тіло людини, але і на інші об'єкти, такі як листя і шовк.
Автори роботи підкреслюють, що графен, як надтонка речовина, яке відрізняється чудовою гнучкістю і провідністю є ідеальним матеріалом для електронної шкіри.
Електронна шкіра може бути прикріплена до людської шкіри, а також до масок для вимірювання сигналів тіла, включаючи дихання, серцебиття і голос. Вона проявляє високу чутливість і довготривалу стабільність, витримує високу температуру і зручна для носіння.
За допомогою технології лазерного скрайбування електронна шкіра може бути виготовлена за індивідуальними параметрами, що підвищує перспективність новинки. Китайські вчені переконані, що електронна шкіра має колосальні потенційні можливості для застосування в галузі охорони здоров'я та штучного інтелекту.
Раніше НВ повідомляло, що дослідники з Сінгапуру розробили новий метод біодруку штучної шкіри з пігментацією. Автори роботи використовували тривимірний друк для контролю розподілу меланіну - шкірного пігменту. В результаті виходить шкіра, яка більше схожа на людську, ніж будь-коли.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.