У Китаї створили штучну шкіру, яка може замінити гаджети що носяться

6 серпня 2018, 08:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Китайські вчені створили на основі графену штучну електронну шкіру, яка може функціонувати як переносний електронний пристрій для моніторингу стану здоров'я.

В електронній шкірі, яка отримала назву e-skin, використовується тонкий, гнучкий і безрозмірний електронний матеріал, який імітує шкіру людини і може відчувати тиск, температуру і натяг, повідомляє агентство Сіньхуа.

Відео дня

Вчені з китайського університету Цінхуа продемонстрували графенову електронну шкіру із застосуванням технології лазерного скрайбування, тобто нанесення лінійних надрізів заданої глибини на поверхню. Електронна шкіра може переноситися не тільки на тіло людини, але і на інші об'єкти, такі як листя і шовк.

Автори роботи підкреслюють, що графен, як надтонка речовина, яке відрізняється чудовою гнучкістю і провідністю є ідеальним матеріалом для електронної шкіри.

Електронна шкіра може бути прикріплена до людської шкіри, а також до масок для вимірювання сигналів тіла, включаючи дихання, серцебиття і голос. Вона проявляє високу чутливість і довготривалу стабільність, витримує високу температуру і зручна для носіння.

За допомогою технології лазерного скрайбування електронна шкіра може бути виготовлена ​​за індивідуальними параметрами, що підвищує перспективність новинки. Китайські вчені переконані, що електронна шкіра має колосальні потенційні можливості для застосування в галузі охорони здоров'я та штучного інтелекту.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники з Сінгапуру розробили новий метод біодруку штучної шкіри з пігментацією. Автори роботи використовували тривимірний друк для контролю розподілу меланіну - шкірного пігменту. В результаті виходить шкіра, яка більше схожа на людську, ніж будь-коли.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X