У Китаї розробляють "розумну" ракету, яка зможе полагодити себе в польоті

6 липня 2018, 07:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Китайські інженери працюють над проектом "розумної" ракети, яка здатна саму себе лагодити та задавати курс польоту.

Ракета, яка розробляється Китайською академією космічних технологій, буде здатна самостійно сприймати зовнішні фактори, оцінювати обстановку, задавати цілі і вносити корективи в план польоту, повідомляє агентство Сіньхуа.

Відео дня

Вона буде обладнана відновлюваною енергосистемою, яка зможе повторно включатися та вимикатися. З урахуванням своєї польотної місії і своєї потужності, а також навколишнього середовища ракета може самостійно визначити кращий план польоту з метою виконати свою місію.

Остаточною метою запуску ракети буде вихід на намічену орбіту. У разі нефатальної несправності, наприклад, при відсутності вибуху або пошкоджень структурного характеру, "розумна" ракета здатна самостійно реагувати і внести корективи для вирішення виниклих проблем, включаючи вихід на спеціальну орбіту для порятунку і повернення на базу з мінімальними втратами.

"Якщо виникли проблеми з двигуном звичайна ракета може не впоратися із завданням, погрожуючи впасти на землю або зіткнутися з чимось", - зазначив головний проектувальник "розумної" ракети Гао Лей.

Інший проектувальник, Шан Тен, також зазначив, що запуск "розумної" ракети повинен бути дешевше і все ракети-носії, що знаходяться в активній експлуатації, повинні бути модернізовані в майбутньому для адаптації до "розумних" ракет.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X