У Китаї розробляють літак, схожий на бджолу

26 березня 2018, 09:04

Інженери з китайського НДІ ракетних технологій CALT розробляють літальний апарат змінюваної конфігурації, надихнувшись будовою бджіл.

Вчених надихнуло будова черевця бджоли, яке дозволяє комахам вільно згинатися та контролювати напрямок польоту, повідомляє агентство Сіньхуа.

За словами конструктора CALT Ху Готуна, аерокосмічний літальний апарат, який буде вилітати за межі атмосфери, при зворотному входженні в атмосферу буде тимчасово переходити в режим інерційного летіння.

Відео дня

"Ми черпали натхнення в будові черевця бджіл, яке дозволяє їм вільно згинатися та контролювати напрямок польоту", - розповів Ху Готунь.

На підставі гнучкого будови бджолиного черевця фахівці CALT розробили для літака носовий обтічник, який змінюється на різних стадіях польоту. Під час випробувань вони виявили, що такий носовий обтічник дозволяє знизити аеродинамічний опір більш ніж на 20 відсотків.

"Зниження аеродинамічного опору дозволяє підвищити ефективність використання палива, що в свою чергу має велике значення для комерційного аерокосмічного ринку", - зазначив Ху Готунь.

Раніше НВ повідомляло, що вчені з Японії представили міні-безпілотники, здатні замінити бджіл у запиленні квіткових рослин. Такі розробки стали особливо актуальними в останні роки, оскільки популяція бджіл у всьому світі неухильно скорочується.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X