У Китаї розробили штучний інтелект для діагностики захворювань очей і легенів
Китайські вчені розробили технологію штучного інтелекту для класифікації та діагностування виліковних захворювань людини.
Нова програма дозволяє діагностувати бактеріальну і вірусну пневмонію у дітей, повідомляє агентство Сіньхуа.
Команда вчених з медичного центру матері та дитини міста Гуанчжоу в Південному Китаї розробила апарат для діагностики пневмонії у дітей, а також частих захворювань сітківки ока, що піддаються лікуванню. За словами вчених, за здатністю класифікувати і діагностувати захворювання нова інтелектуальна система порівнянна з фахівцями-людьми.
"Штучний інтелект ефективно класифікував зображення для дегенерації жовтої плями і діабетичної ретинопатії. Крім того, він також точно виділяє бактеріальну і вірусну пневмонію на рентгенограмі грудної клітини", - відзначають автори роботи.
Однак розроблений алгоритм, в теорії, дозволить штучному інтелекту швидко навчатися діагностиці інших хвороб.
"Цей інструмент може в кінцевому рахунку допомогти прискорити діагностику і терапію цих виліковних станів, тим самим полегшуючи більш раннє втручання, в результаті чого поліпшуються клінічні результати", - підкреслюють автори роботи.
Раніше НВ повідомляло, що вчені з Google створили новий спосіб оцінки ризику серцевих захворювань за допомогою штучного інтелекту. Алгоритм може дозволити лікарям прогнозувати ризик серцево-судинних захворювань, використовуючи сканування сітківки ока.
Під час аналізу результатів сканування задньої частини ока пацієнта, програмне забезпечення компанії Google може точно виводити дані, включаючи вік людини, кров'яний тиск і його деякі шкідливі звички. Потім це можна використовувати для прогнозування ризику серцевого нападу, з приблизно такою ж точністю, як провідні сучасні методи.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.