У Китаї розробили пластик, який швидко розкладається в морі

7 вересня 2018, 09:05

Китайські дослідники розробили вид пластику, який здатний за відносно короткий час розкладатися в морській воді.

Нові технології повинні полегшити проблеми, викликані пластиковим забрудненням в океані, запевняє агентство Сіньхуа.

Поліефіри нового типу, які синтезувала група вчених з Інституту фізики і хімії Академії наук Китаю, поєднують в собі здатність до розчинення у воді і розкладання мікроорганізмами.

Відео дня

Потрапивши в море, цей вид пластика повністю розкладається в період від кількох до сотні днів. При цьому в кінцевому підсумку він не перетворюється в макромолекулярні речовини, які загрожують екологічній безпеці, пояснив старший інженер інституту Ван Геся. На думку фахівців, цей матеріал в перспективі може замінити звичайні пластмаси в багатьох областях.

Пластикове забруднення в океані привертає широку увагу громадськості. Дослідження показали, що наразі в океан щорічно потрапить від 4,8 до 12,7 млн ​​тонн пластмас, і вони становлять від 60 до 80 відсотків морського сміття.
Пластмаси у океанах не розкладаються протягом десятків, і навіть кількох сотень років. Під впливом сонячних променів, морської води і живих організмів вони стають частинками розміром менше п'яти міліметрів. Варто зазначити, що про потенційну шкоду від мікропластіка заявляють багато вчених.

Найефективнішим методом для боротьби з пластиковим забрудненням в океані, за словами Ван Геся, є широке використання пластмас, що розкладаються.

У серпні НВ повідомляло, що Чилі першою серед країн Латинської Америки заборонила комерційне використання поліетиленових пакетів. Влада країни прийняла відповідний закон про заборону на поліетилен.

Показати ще новини
Радіо НВ
X