У Китаї розробили новий вид квантової пам'яті

11 вересня 2018, 17:42

Китайський науково-технологічний університет розробив унікальну квантову пам'ять, тобто пристрій перспективного дистанційного квантового зв'язку.

Нове пристрій називається мультіплексною твердотільною квантовою пам'яттю з множинними ступенями свободи, повідомляє агентство Сіньхуа.

Зараз відстань, на яку можливо надійно здійснювати квантову телепортацію фотонів, обмежується сотнею кілометрів. Варіант з використанням пристрою для зберігання квантової інформації дозволить забезпечити квантовий зв'язок на більшу відстань.

Відео дня

Група фізиків під керівництвом Лі Чуаньфена в останні роки займалася дослідженнями в області розробки квантової пам'яті. Команда успішно створила пам'ять з множинними ступенями свободи з можливістю роботи в 12 режимах.

Результати експерименту показують, що у всіх операціях пам'яті тривимірні квантові стани фотонів зберігають точність приблизно в 89 відсотків.

Нове досягнення, на думку експертів, не тільки має велике значення для розвитку квантової мережі і квантових комп'ютерів, але і знайде застосування в сфері лінійних оптичних квантових обчислень.

Додамо, квантовий комп'ютер - це обчислювальна система, побудовану на основі квантової фізики. На відміну від звичайних комп'ютерів, в які обчислювальна одиниця біт може мати лише одне з двох значень (0 або 1), в квантовому комп'ютері використовуються кубіти, кожен з яких може одночасно бути і нулем і одиницею. Простіше кажучи, квантовий комп'ютер з самого початку могутніше, ніж звичайний, завдяки самій своїй архітектурі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X