У Китаї провели квантову телепортацію фотонів на півкілометра

17 листопада 2017, 13:17
Китайські вчені вперше здійснили безпечну пряму телепортацію квантової інформації на 500 метрів через оптоволокно

Експеримент провела об'єднана дослідницька група Університету Цінхуа і Нанкінського університету зв'язку та телекомунікацій, повідомляє видання Женьмінь жибао.

Крім того, як показали результати теоретичного аналізу, на основі наявних експериментальних умов, цей тип квантової телепортації цілком може бути здійснненим на десятки кілометрів. Його швидкість передачі наближається до швидкості передачі за допомогою техніки квантового розподілу ключів.

Відео дня

Для експерименту вчені використовували кільцевий оптоволоконний кабель довжиною 2 кілометри. Відзначається, що цей експеримент є ключовим кроком для втілення у практику теорії квантової прямої безпечної телепортації.

Процес передачі квантової інформації включає в себе розподіл квантових ключів коду, обмін квантовими шифрами, пряму передачу інформації. При цьому техніка квантової прямої безпечної телепортації здійснює пряму і безпечну передачу первинних даних за рахунок явища квантової заплутаності.

Телепортація заснована на феномені квантової заплутаності, коли два об'єкти, в цьому випадку - фотона, мають однакові хвильові функції. Якщо їх розділити на велику відстань, зв'язок між ними збережеться та вимірювання одного вплинуть і на стан іншого.

Раніше НВ повідомляло, що китайські вчені створили першу квантову мережу супутникового зв'язку. У межах експерименту супутник QUESS успішно розподілив сплутані фотони між трьома різними наземними базовими станціями, розділеними на цілих 1200 кілометрів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X