У Китаї побудують розумну дорогу з підтримкою 5G

13 лютого 2019, 17:18

Китайські інженери планують побудувати першу в країні "розумну" швидкісну автодорогу на базі технології 5G.

Така дорога повинна роздавати інтернет і регулювати транспортний потік, повідомляє агентство Сіньхуа .

Китайський оператор мобільного зв'язку "Чайна Телеком" і оператори автомагістралей домовилися про запуск першого в країні проекту з будівництва "розумної" швидкісної автодороги на базі технології 5G в центральнокитайській провінції Хубей.

Відео дня

За повідомленням, Хубейська філія "Чайна Телеком" планує розмістити базові станції 5G на ділянках швидкісних автомагістралей провінції для проведення тестів на інтелектуальних пунктах збору оплати, а також подати заявку на тестування автономного водіння за допомогою 5G на місцевих швидкісних шосе.

Бездротова мережа п'ятого покоління обіцяє більш високу швидкість, меншу затримку або "зависання" при підключенні до мережі, плюс можливість підключення багатьох пристроїв до Інтернету, не перевантажуючи систему.

За словами оператора мережі, "розумна" швидкісна автомагістраль на базі 5G дозволить збирати інформацію про транспортний потік в реальному часі і робити прогнози на основі великих даних.

Станом на кінець 2018 року в Ухані - адміністративному центрі провінції Хубей була побудована 31 базова станція 5G. Цього року телекомунікаційна компанія "Чайна Мобайл" планує витратити 1 млрд юанів (близько $ 147 млн) на будівництво 2 тис. базових станцій в даній провінції.

Додамо, нещодавно в своїй колонці для НВ керуючий партнер венчурного фонду GR Capital Роман Іванюк спрогнозував, що в 2019 році поширення отримає "розумна" дорожня інфраструктура . Це будуть світлофори, аварійні сигнали, сенсори для парковки і інші девайси, які збирають дані в режимі реального часу і реагують на дорожні ситуації, підвищуючи безпеку.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X