У канадському Торонто з'явиться "розумний район"

25 жовтня 2017, 13:39
Дочірня компанія Alphabet, під назвою Sidewalk Labs, планує побудувати "розумний район" у прибережній частині найбільшого канадського міста

Ця ініціатива вже наразилася на невдоволення частини жителів Торонто, пише The Guardian.

У компанії очікують, що новий район, який отримав назву Quayside, стане центром передових технологій, що допоможуть удосконалювати міське життя. Бюджет проекту становить близько $1 млрд. Суму виділятимуть частинами, зараз уже виділено $50 млн на реалізацію початкового етапу.

Відео дня

Зазначається, що ця ініціатива "охоплюватиме щонайменше 3,3 млн квадратних футів житлових, офісних і торгових площ, в тому числі нову штаб-квартиру Google в Канаді, в районі, який стане випробувальним полігоном для комбінації техніки та урбанізму".

Якщо розвиток Торонто піде за планом, це буде один із найбільших прикладів розумного міста в Північній Америці.

Водночас канадські журналісти ставляться до подібної ідеї з недовірою. На їхню думку, це - "підступний спосіб вручити корпораціям більше контролю - над людьми, місцями і політиками". Відзначається, що прагнення віддати місто корпорації "має викликати підозру", адже в районі розмістять безліч датчиків, сенсорів і камер.

"Навіщо погоджуватися на податкові пільги, коли ви можете претендувати на весь район? Саме місто перетвориться на ще одну платформу, на якій Кремнієва Долина може будувати і тестувати нові технології. Але міста не є машинами, вони не є лабораторіями для проведення експериментів", - йдеться в матеріалі The Guardian.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X