У каліфорнійській пустелі з’явиться унікальний район. Всі будинки в ньому будуть надруковані на 3D-принтері — фото

20 березня 2021, 18:00

У місті Ранчо Міраж, штат Каліфорнія, США, будується новий район в рамках проєкту «Долина Коачелла». На тлі інших він буде виділятися однією особливістю — всі будинки там будуть надрукованими на 3D-принтері.

Над проєктом працювали дві каліфорнійські компанії — Palari і Mighty Buildings. Це будуть 15 екологічно чистих будинків площею 135 квадратних метрів з нульовим споживанням енергії, пише The Guardian. Всі потреби будуть забезпечуватися за рахунок сонячної енергії.

Відео дня

У будинку буде три спальні і дві ванні кімнати. Зроблені вони будуть з модульних панелей, які надруковані на заводі в Окленді і збираються на будівельному майданчику «на зразок блоків Lego».

Mighty Buildings
Фото: Mighty Buildings

«Насправді нас більше обмежує транспортування будівель, ніж фактичні можливості друку», — розповідає Сем Рубен, співзасновник компанії Mighty Buildings.

Ванні кімнати, шафи та інші матеріали для інтер'єру, які не можна надрукувати на 3D-принтері, виробляються з екологічно чистих матеріалів.

Матеріал, що використовується Mighty Buildings, твердне майже відразу, що дозволяє додавати дах, шари ізоляції та зовнішні елементи за один прийом. За заявою Mighty Buildings, до 80% будівництва можна автоматизувати, що зменшує робочі години на 95% і кількість відходів у 10 разів у порівнянні з традиційним будівництвом.

Принтери компанії здатні побудувати будинок площею 32,5 квадратних метрів менш ніж за 24 години.

Mighty Buildings
Фото: Mighty Buildings

На кожній дільниці буде басейн і можливість докупити різні зручності — кабінки для переодягання, джакузі, вогнищеві ями і душ на відкритому повітрі. Найдешевший будинок обійдеться в $595 тис.,а в максимальній комплектації ціна ділянки сягатиме $950 тис — покупці зможуть додати до основного будинку ще один, меншого розміру, з двома спальнями і однією ванною за $255 тис., пише CNN.

Новий район буде орієнтований на людей з високим доходом. Згодом компанії планують будувати інші будинки, надруковані на 3D-принтері — вони будуть орієнтовані на вразливі групи населення, які не можуть дозволити собі житло в Каліфорнії через занадто високі ціни, пояснюють творці.

Mighty Buildings
Фото: Mighty Buildings

«Це ваші вчителі, ваші пожежні, люди, які служать суспільству, але через те, наскільки божевільним є ринок житла в Каліфорнії, у них ніколи не було можливості купити будинок», — пояснює Рубен.

Зростання числа будинків, надрукованих на 3D-принтері, відбувається на тлі триваючої житлової кризи в Каліфорнії. До 2025 року штату буде потрібно від 1,8 до 3,5 млн одиниць нового житла, щоб вирішити проблему і забезпечити прогнозоване зростання населення.

Показати ще новини
Радіо НВ
X