У японських будинках престарілих з'явилися роботи-помічники

28 листопада 2017, 10:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вже в декількох тисячах японських будинків престарілих тестують роботів як помічників персоналу

Велика частина подібного обладнання допомагає персоналу піднімати паралізованих хворих, переміщати їх і доглядати за їх станом здоров'я, повідомляє Economist.

Зокрема, екзоскелет від Cyberdyne дозволяє працівникам зняти зайве навантаження з попереку, коли вони переносять людей похилого віку з ліжок на крісла. Сенсори на ліжках попереджають нянечок, якщо літні люди невдало перевертаються уві сні. А, наприклад, робот Pepper від SoftBank розмовляє з пацієнтами, веде уроки лікувальної фізкультури та патрулює коридори ночами.

Відео дня

Наразі ринок подібних роботів малий. Поки лише деякі люди можуть дозволити собі власних роботів-помічників. Тому основними клієнтами компаній-розробників подібних пристроїв є будинки престарілих, які отримують державні субсидії. Вже 5000 установ сестринського догляду наразі тестують роботів.

Йосіюкі Санкай, засновник компанії Cyberdyne, що є виробником подібних пристроїв, каже, що "коли Стів Джобс винайшов персональний комп'ютер, дли нього не було ринку". Зараз Санкай вже зумів переконати приватні медичні страхові компанії, такі як AIG, щоб покрити вартість деяких своїх продуктів.

Соціологи підрахували, що в Японії близько 25% жителів є старшими за 65 років. Нещодавнє загальнонаціональне дослідження показало, що допомога роботів рекомендується для більш ніж третини жителів країни: це дозволяє їм стати більш активними й автономними.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X