У Facebook відмовилися від створення безпілотників для роздачі інтернету

27 червня 2018, 11:02

Компанія припиняє розробку безпілотних літальних апаратів, які забезпечують бездротовий доступ до Інтернету, та звільняє працівників підрозділу.

Керівник проекту по створенню безпілотника Aquila покинув компанію ще в травні, пише Science Alert.

Мета проекту Aquila полягала в тому, щоб забезпечити бездротовий доступ в інтернет за допомогою повітряних суден в частині світу без традиційної інфраструктури зв'язку, проте в Facebook говорять, що він не відмовляється від цих зусиль повністю.

Відео дня

Тепер інженери зосередяться на створенні конкретних компонентів, таких як батареї і керуючі комп'ютери для інших повітряних транспортних засобів. Але він більше не буде будувати ці літаки.

"Ми вирішили, що зараз дуже вдалий час, щоб зосередитися на наступному наборі інженерних і регуляторних завдань для підключення HAPS. Це означає, що ми більше не будемо розробляти і будувати власні літаки", - написав представник Facebook Яель Магуай.

У 2017 році компанія розглянула питання про редизайн безпілотного літального апарату, перш ніж приймати рішення про скасування його розробки, але, мабуть, цього було недостатньо для збереження проекту. Також Facebook вивчав можливість створення бази безпілотних літальних апаратів в космопорт в пустелі в Нью-Мексико, але в кінцевому підсумку відмовився від цих зусиль.

Зараз Facebook буде працювати з Airbus і іншими партнерами над технологіями зв'язку для подібних систем.

Раніше НВ повідомляло, що влітку 2016 року Facebook випробував безпілотний літальний апарат Aquila, призначений для роздачі інтернету з повітря. Під час тесту дрон провів в польоті втричі більше часу, ніж планувалося спочатку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X