У Британії розробляють літак бізнес-класу з вертикальним зльотом і посадкою

12 лютого 2018, 10:06

Стартап Samad Aerospace готує до випуску перший в світі бізнес-джет з вертикальними зльотом і посадкою.

Літак під назвою Starling Jet буде розрахований на 10 осіб, пише CNBC.

Бізнес-джет використовує електротягу при зльоті та посадці, а також для польотів на короткі відстані в межах міста. На великій висоті і під час польотів по довгому маршруту літак переходить в горизонтальний режим, а його роботу забезпечує дизельний турбовентиляторний двигун.

Відео дня

Апарат створений за схемою "змішане крило", в якій фюзеляж переходить в консолі крила. При такій схемі підйомну силу створює не тільки крило, а й сам фюзеляж. Бізнес-джет отримає V-подібне хвостове оперення, між колами якого розміщений один з трьох електричних пропелерів. Ще два встановлені в задніх частинах правої і лівої консолей крила.

Перший прототип літака Starling Jet з вертикальним зльотом був показаний в ході авіашоу Singapore Airshow 2018. Але презентувати повністю готовий до польотів апарат розробники розраховують не раніше 2024 року.

За словами генерального директора Samad Aerospace, Сайеда Мохсені, новий реактивний літак дешевше і швидше, ніж багато інших варіантів для тих, хто потребує вертольоту або бізнес-джету для комерційних або гуманітарних перевезень. За його словами, новий літак "безпечніший, ніж автомобіль, оскільки це - електричний транспортний засіб, але такий же розкішний, як приватний літак".

Мохсені зазначив, що середня швидкість вертольотів становить близько 450 кілометрів на годину, а середній діапазон польоту - близько 750 кілометрів. Для порівняння, швидкість Starling Jet може досягати 740 кілометрів на годину з діапазоном в 2400 км. "Це велика різниця в можливостях", - додав Мохсені.

Творці літака наголошують, що Starling Jet можна буде використовувати не тільки для перевезення VIP-персон, а й як засіб для швидкої евакуації постраждалих з районів, де немає злітних смуг.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X