У Британії розробляють безпілотник, який може рік залишатися в повітрі

5 травня 2018, 16:06

Компанії BAE Systems і Prismatic працюють над створенням безпілотника на сонячних батареях, який зможе безперервно літати протягом року.

Апарат з 35-метровим розмахом крил і вагою всього 150 кг будуть використовувати для спостереження і забезпечення зв'язку у віддалених районах, повідомляє The Sun.

Безпілотник PHASA-35 використовує сонячні промені протягом дня, щоб зарядити батарею, яка дозволить йому працювати в темний час доби. Він використовує довговічні акумуляторні технології і ультралегкі сонячні елементи для потенційного забезпечення польоту на термін до 12 місяців.

Відео дня

Безпілотник зможе виконувати широкий спектр завдань, в тому числі здійснювати спостереження і підтримувати зв'язок у віддалених районах. Його перші випробувальні польоти очікуються в наступному році після того, як модель масштабу один до чотирьох завершила успішний перший політ в минулому році.

"PHASA-35 має можливість революційно змінити наші уявлення про зв'язок. Я хотів би висловити величезну подяку команді, яка невпинно працювала протягом останніх двох років, щоб розробити PHASA-35 як перевірену, економічну і надійну систему", - говорить Пол Брукс, засновник і керуючий директор Prismatic Ltd.

Майкл Крісті, директор зі стратегії в авіаційному секторі BAE Systems, сказав: "Prismatic швидко розвивається і це перспективна думаюча компанія, а PHASA-35 - відмінний приклад того, що команда може досягти за короткий проміжок часу. Ми прагнули інвестувати в програму в рамках нашої довгострокової стратегії вивчення нових технологій і рішень в області повітря і космосу".

Як розповіли вчені, планується заміна подібними дронами більш дорогих супутників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X