Товсті тролі. Модель Кім Кардашьян назвали автором наукової роботи

29 травня 2018, 16:56

Кім Кардашьян разом з дослідником з Массачусетського технологічного інституту (MIT) опублікувала наукову статтю.

Особливістю статті є те, що вона створена за допомогою програми генерації текстів SCIgen, йдеться в блозі Retraction Watch.

Серед авторів статті вказані фотомодель Кім Кардашьян, творець Bitcoin Сатоши Накамото і співробітник Інституту біомедичних досліджень імені Вайтхеда Томаш Плюскал. Стаття під назвою "Wanion: Refinement of Rpcs" опублікована в міжнародному журналі "Drug Designing & Intellectual Properties International Journal" (Наркотики і інтелектуальна власність).

Відео дня

У назві статті використано архаїчне слово "Wanion", яке можна перевести як "чума" або "помста". Томаш Плюскал не пояснив появу цього слова в назві, рекомендувавши ознайомитися з текстом роботи.

Коли Томашу Плюскалу вказали в інтерв'ю, що стаття "має разючу подібність з іншими, написаними SCIgen, випадковим генератором текстів", який розробили в MIT, вчений погодився з висновками журналістів.

"Дійсно, я деякий час використовую SCIgen. Це фантастичний інструмент, який економить багато часу і знижує навантаження і стрес, пов'язані з підготовкою наукових робіт. Це сама передова технологія MIT", - зізнався Томаш Плюскал.

За його словами, наукові таланти Кім були недооцінені, а співпраця з нею була плідною. За словами Томаша, Кім підтримувала зв'язок зі співавтором допомогою постів в своєму Instagram. "Зрозуміло, зміст цієї статті ніколи не досяг б такого рівня без вкладу Кім", - запевняє Томаш Плюскал.

"У нас були деякі труднощі зі спробою опублікувати цю статтю в так званих традиційних журналах, але DDIPIJ був дуже ввічливий і привітний. Експертна оцінка завершилася через 4 дні, і нам навіть не довелося переглядати статтю. Це схоже на мрію кожного вченого, чи не так? Тепер я рекомендую DDIPIJ всім моїм колегам, особливо тим, хто також використовує SCIgen", - підкреслює Плюскал, натякаючи, очевидно, на низький рівень перевірки робіт в подібних виданнях.

Також Томаш пройшовся по сучасним наукометричним показниками, зокрема - індексу Хірша, який використовується для оцінки наукової продуктивності дослідників.

"Оскільки у мене немає облікового запису Twitter, мій індекс Кардашьян за визначенням дорівнює нулю, і я сподіваюся, що він залишиться таким. Чи буде ця робота надавати будь-який вплив на K-Index Кім, важко передбачити на даний момент. Зрештою, її індекс Кардашьян вже досить високий ", - заявив Плюскал. Дійсно, у Кім Кардашьян більше 60 млн передплатників в Twitter, вона входить в десятку найпопулярніших мікроблогеров в світі.

У 2017 році НВ повідомляло, що стаффордширський тер'єр на прізвисько Оллі став автором рецензій в декількох не цілком порядних наукових журналах. Власник Оллі, фахівець в галузі охорони здоров'я Майк Дауб, створив фальшиву персону для Оллі, щоб виявити проблеми з "Паскудними журналами". Собака "написала" рецензії на такі теми, як респіраторна медицина, психіатрія і профілактика наркоманії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X