Toshiba створила робота для дослідження АЕС Фукусіма

26 грудня 2017, 09:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Інженери Toshiba разом з фахівцями Міжнародного дослідницького інституту щодо виведення з експлуатації ядерних об'єктів розробили робота, який нагадує 13-метрову металеву змію

Дослідження реактора за допомогою робота почнеться вже наступного року, повідомляє Quartz.

Робот був створений для того, щоб допомогти в дослідженні високоактивного радіоактивного блоку Fukushima Unit 2, ступінь пошкодження якого досі невідомий - можливо, там ще зберігаються сліди радіоактивних розплавів.

Відео дня

Журналісти зазначають, що робот виглядає як телескопічна труба з панорамною камерою на кінці і нагадує палицю для селфі. Робот буде переміщатися всередині герметичної оболонки реактора за допомогою радіокерованого дрона.

Повне очищення та знесення пошкодженого радіоактивного блоку Fukushima Unit 2 як очікується, займе щонайменше три десятиліття. Попередні спроби обстежити пошкодження Фукусіми призвели до того, що багато роботів були зруйновані радіацією.

Раніше НВ повідомляло, що в Японії суд поклав відповідальність за ядерну катастрофу в АЕС в Фукусімі, що сталася в 2011 році, на владу країни і компанію-оператора АЕС Tepco. Це вже третє судове рішення про аварію на атомній електростанції.

Йдеться про один з найбільших колективних позовів. Позивачами виступали близько 3800 громадян, які постраждали внаслідок катастрофи, в тому числі родичі жертв. Вони вимагали виплати щомісячних компенсацій в розмірі 50 тисяч ієн (в перерахунку близько 380 євро) доти, доки рівень радіаційного зараження в районі АЕС Фукусіма знизиться до показників, що їх заміряли перед аварією.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X