Tesla в небі. Норвегія протестувала свій перший повністю електричний літак

27 червня 2018, 08:04

Словенська компанія Pipistrel на замовлення норвезького оператора аеропортів Avinor випробувала в столиці Норвегії електролітак Alpha Electro G2.

Як і планувалося, політ тривав всього кілька хвилин, Alpha Electro G2 літав навколо аеропорту Осло, пише Digital Trends.

Літак пілотував особисто норвезький міністр транспорту Кетіл Солвік-Олсен, пасажиром на борту був Даг Фальк-Петерсен, глава державного підприємства Avinor, яке управляє більшістю аеропортів країни.

Відео дня

Солвік-Олсен сказав, що демонстраційний політ був доказом того, що комерційна компанія, яка використовує електричні літаки, "не далеке бачення майбутнього, а реальність, досяжна протягом декількох років".

Проект норвезьких властей передбачає, що вже до 2025 року жителям будуть надаватися послуги комерційних перевезень з використанням електричних літаків, а 2040 року країну чекає електрифікація всього місцевого повітряного транспорту. Норвегія розглядається як ідеальне місце для коротких перельотів з використанням електричних літаків, оскільки у неї велика кількість віддалених островів, а також фіордів, які повітрям можна буде подолати набагато швидше, ніж сушею.

"Електричні літаки повинні значно поліпшити екологічний вплив авіаційної промисловості. Також польоти можуть стати дешевшими, оскільки експлуатаційні витрати для декількох моделей літаків будуть значно знижені, що позначиться на цінах на квитки", - упевнений глава Avinor Даг Фальк-Петерсен.

Згідно з даними виробника, двигун двомісного Alpha Electro G2 має потужність близько 50 кіловат і батарею на 21 кВт. Цього достатньо для підтримки судна в повітрі до години. Діапазон польоту наразі становить близько 130 км.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X