Теорія брехні. Створено штучний інтелект, який може розпізнавати обман у суді

21 грудня 2017, 14:55
У США створили систему штучного інтелекту DARE, яка може розпізнати брехню підсудного за його обличчям і голосом

Розробники відзначають, що програма справляється з цим завданням краще людей, пише Daily Mail.

Команда з Університету штату Меріленда і Коледжу Дартмута навчила штучний інтелект розпізнавати п'ять невеликих змін в виразі обличчя людей, які, як вважається, вказують на те, що хтось бреше - хмуриться, піднімає брови, підвертає губу, випинає губу та повертає голову.

Відео дня

Програма оцінила правдивість показань на 15 відеозаписах із залів судових засідань. Під час випробувань програма в 92% випадків правильно визначала брехню у відповідях на запитання в суді. Для людей цей показник становив 81 відсоток.

Для тренування алгоритму також використовувалася база даних, що містила 121 відеоролик з інсценуванням судового процесу. Тому автори програми вказують на одне обмеження: системи спираються на інсценовані судові процеси. У реальному житті підсудні можуть брехати набагато краще, оскільки вони більш мотивовані.

Проте експерти відзначають, що в перспективі під час судових засідань DARE може стати відмінною заміною детектора брехні, тобто поліграфа, використання якого не завжди зручно.

Раніше НВ повідомляло, що штучний інтелект навчився створювати фейкові порновідео зі знаменитостями. Користувач Reddit за допомогою алгоритму машинного навчання створив порновідео "за участю" обличчя актриси Галь Гадот.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X