Таємниць не залишиться. Інженери навчили штучний інтелект читати думки

15 січня 2018, 08:14

Дослідники японської лабораторії ATR розробили штучний інтелект, який може читати думки і відображати те, що людина бачить перед собою.

Наприклад, якщо людина дивиться на зображення літери А, нейромережа намалює образ, який нагадує нечітку букву А, пояснює The Next Web.

Навчання нейромережі зайняло у вчених 10 тижнів. За цей час учасникам дослідів показували зображення, а дослідники фіксували їх мозкові імпульси. Дослідники використовували сканування мозку, щоб тренувати нейромережу "декодувати" дані та візуалізувати те, про що людина думає.

Відео дня

Вчені спостерігали за реакцією мозку як під час досліду, так і пізніше, коли просили людей пригадати побачене до цього зображення. Коли ці програми вчаться "читати наші думки" вони роблять приблизно те ж саме, що й "екстрасенси": вгадують. Тобто комп'ютер насправді не знає, що ви думаєте, але, коли випробуваний намагався відтворити по пам'яті букву "А", нейромережа розуміла, які мозкові імпульси відповідають за формування образу.

Вчені почали з простих геометричних фігур, а потім поступово почали ускладнювати тест, перейшовши до алфавіту. На етапі навчання програми добровольцям показували фотографії реальних об'єктів, але нейромережа спромоглась реконструювати і зображення абстрактних предметів. Це говорить про те, що комп'ютер навчився узагальнювати інформацію.

Як прогнозують японські дослідники, в майбутньому ця технологія дозволить записувати сни та ділитися цими образами з іншими людьми. У теорії вона також зможе забезпечити миттєву комунікацію між людиною і машиною,

Раніше НВ повідомляло, що штучний інтелект від Google AutoML самостійно створив новий штучний інтелект без участі людини. Розробники відзначають, що нова нейронна мережа перевершує аналоги, створені людьми. Програма AutoML діє як контролер або керуюча нейромережа, яка розробляє дочірню нейромережу для спеціалізованого завдання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X