Суборбітальний літак Virgin Galactic удвічі перевищив швидкість звуку

27 липня 2018, 10:06

Космічна компанія мільярдера Річарда Бренсона Virgin Galactic провела чергові успішні випробування свого корабля Unity.

Пілотам вперше вдалося досягти швидкості, що в 2,47 рази перевищує швидкість звуку, пише CNBC.

Старт космічного корабля відбувся в Каліфорнії, в пустелі Мохаве. Unity вдалося піднятися на висоту 52 кілометрів над Землею, а потім благополучно приземлитися.

Відео дня

"Пілоти Virgin Galactic цього ранку подолали швидкість два Маха, Unity здійснила третій випробувальний політ з включеним двигуном за менше чотирьох місяців. Пілоти Дейв Маккей і Майк Мазуччо запустили ракетний двигун, привели корабель в майже вертикальне положення та розігнали його вгору до швидкості, в 2, 47 рази більше від швидкості звуку", - наголошується в заяві.

У цьому тесті ракетний двигун космічного корабля працював на 11 секунд довше, ніж раніше, що дозволило встановити нові рекорди для Virgin Galactic. Компанія поступово збільшує час, протягом якого двигун спрацьовує кожен політ, поки Unity не зможе піднятися на висоту 80,5 кілометрів (264 000 футів, як вказують інженери компанії). На цій висоті пасажири зможуть випробувати невагомість і побачити кривизну Землі.

У Virgin Galactic відзначили, що займуться аналізом даних випробувань і будуть готуватися до нових польотів. Після цього творці суборбітального літака відправляться в штат Нью-Мексико, де проведуть "акліматизаційний політ".

"Ракетний двигун працює приголомшливо, ми насправді отримуємо додаткове навантаження. Це означає, що ми наближаємося до швидкості, яка буде фактичною швидкістю для нашого польоту в космос", - сказав президент Virgin Galactic Джордж Уайтсідес ​​після тестування.

Як очікується, VSS Unity найближчим часом зробить ще кілька польотів з увімкненим двигуном і вперше вийде в космос. При цьому розробники стверджують, що льотна випробувальна програма корабля буде скороченою, оскільки основна частина перевірок була проведена раніше. Повідомлялося, що Virgin Galactic планує почати комерційні польоти VSS Unity в середині 2018 року, однак цей термін може зрушитися.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X