Абсолютно випадково. Американська студентка створила акумулятор, здатний працювати до 400 років

Спеціальне покриття формує щільну плівку, схожу на оргскло (Фото:Каліфорнійський університет в Ірвіні)
Мія Ле Тай, докторант Каліфорнійського університету в Ірвіні, покрила золоті нанодроти діоксидом марганцю та електролітним гелем, схожим на оргскло. Вона зробила це без будь-яких далекосяжних задумів — але результат вийшов неймовірним.
Студентка працювала в групі дослідників, які вивчали конструкцію нанопроводів у батареях. Вона знала, що дроти мають властивість ламатися через певну кількість циклів зарядки. Як правило, нанопроводи акумуляторів ноутбуків витримують близько 300−500 циклів.
Однак покривши зразок придуманим поспіхом складом, вона з подивом виявила щільну плівку. Майбутня вчена провела 10 тис. циклів зарядки і не помітила ознак зносу на пристрої.
Це виглядало багатообіцяюче, тому Тай запросила старших колег оцінити результат.
Група провела 200 тис. циклів зарядки протягом двох місяців, і тільки після цього констатувала, що винайдене випадково покриття почало втрачати свої властивості.
Вчені вважали, що цього запасу міцності вистачить на 400 років роботи апарата.
У майбутньому вони планують запропонувати винахід Тай для комерційного застосування. Очікується, що гелеві нанопроводи можна буде використовувати в акумуляторах смартфонів, ноутбуків та інших пристроїв.