Страшний сон Станіславського. Коли відмальовані персонажі повністю витіснять з кіно живих людей

19 червня 2018, 20:03

Знаменитий актор Енді Серкіс, з якого були змальовані Голум і Кінг Конг, виступив із заявою про те, що через сто років гра віртуальних персонажів в кіно буде повністю відповідати грі реальних акторів. Але, з огляду на те, які технології використовують вже зараз, це станеться набагато швидше.

Для пересічного глядача, більшість прибульців, монстрів, звірів та інших анімаційних персонажів в сучасних фільмах створені за допомогою комп'ютерної графіки. Але, мало хто знає, що за створенням таких персонажів стоять реальні актори, і їх робота не менш, а часом навіть більш складна, ніж у акторів, які грають натурально.

Відео дня

Мало кому відомий, але через це тільки більш легендарний британський актор Енді Серкіс пережив всі етапи розвитку комп'ютерної технології захоплення акторської гри.

У недавньому відеоролику на YouTube актор розповів про те, як змінювалася ця технологія і як змінювався його вплив на персонажів.

Коли на початку 2000-х Енді грав Голлума, комп'ютер збирав тільки емоції актора і графічні дизайнери з аніматорами домальовували все інше.

Пізніше, в сучасному Кінг Конгу, з'явилася можливість сканувати всі м'язи обличчя і передавати точну анімовану копію головному герою.

Останнім технологічним проривом стало об'єднання цих технологій в одну у фільмі Планета мавп. Там гра Енді Серкіс була абсолютно реалістично передана жвавому герою.

Актор каже, що грати таких персонажів нітрохи не легше, ніж знімати в кіно наживо. Він пояснює - потрібно точно також вживатися в суть героя, відчути його емоції, не кажучи вже про технічні складнощі і незручності з масою додаткового обладнання.

Енді Серкіс припустив, що через сто років гра акторів так званого цифрового гриму не буде нічим відрізнятися від гри звичайних акторів.

Але вже зараз останні технології дозволяють створювати цифрову репліку актора, і з кожною деталлю передавати його емоції найбільш екзотичним персонажам.

Як пише Gizmondo, Енді одним з перших усвідомив, що цифровий грим і захоплення акторської гри будуть дуже перспективними в анімації. На зорі розвитку цих технологій він створив у Великій Британії власну студію Imaginarium, яка спеціалізується на анімації для фільмів, комп'ютерних ігор та інших медіа.

Imaginarium створюють найбільш просунутих анімаційних персонажів завдяки оцифрованій грі акторів.

Наостанок, НВ згадує найкрутіших анімованих героїв в кіно.

Аватар - Зої Салдана

Втіленням сучасних технологій як в сюжетному, так і в технічному плані, безумовно, є фільм Аватар.

Вийшовши у 2009-му, він до цих пір вражає глядачів якістю своєї графіки і спецефектів.

Головну героїню Нейтрі зіграла актриса Зої Салдана. Використовуючи технологію повного захоплення емоцій і наділяючи персонажа мімікою в реальному часі, аніматорам вдалося створити схожу з актрисою та, в той же час, візуально неповторну героїню.

Нагадаємо, що Аватар є найкасовішим в історії кінематографу зі зборами майже в три мільярди доларів по всьому світу.

Планета мавп - Енді Серкіс

Крім природної схожості людиноподібних ссавців та людей, творцям фільму вдалося вималювати акторську гру Енді Серкіса настільки, що у глядачів могли закрастися сумніви - раптом це були реальні здичавілі тварини.

Щоб краще вжитися у роль мавпи Цезаря, актор навіть одягав спеціальні руки, що повністю імітують кінцівки тварини.

Після цього і інших фільмомв Енді Серкіс вів суперечки з приводу того, що гра акторів з цифровим гримом повинна оцінюватися разом із традиційними акторськими преміями. Однак, поки кіноексперти вважають по-іншому.

Пірати Карибського моря - Білл Найі

Один з найбільш відомих анімованих героїв - персонаж хорор-оповідань Говарда Лавкрафта - Дейві Джонс.

Втілений актором Біллом Найі, прототип морського демона Ктулху буквально ожив на екранах глядачів.

У 2007-му фахівець зі спецефектів Джон Нолл навіть отримав Оскар за створення бездоганного образу капітана Летючого голландця, максимально зберігши при цьому акторську майстерність Білла Найі.

Різдвяна історія - Джим Керрі

Подивившись на цього анімованого героя, не залишається ніяких сумнівів, що перед нами ідеально промальована версія Джима Керрі.

У підборі акторів важливі не лише технології, але і візуальна схожість з персонажем. Відомий комік настільки точно втілився у казкового Скруджа, що здається ніби цю роль писали спеціально під нього.

Пригоди Тінтіна - Джеймі Белл

Ще один мультяшний персонаж, а точніше герой коміксів, - молодий журналіст-детектив Тінтін.

Образ був втілений британським актором Джеймі Беллом, і також отримав широку популярність.

У створенні цього анімаційного фільму також брав участь піонер захоплення акторської гри Енді Серкіс. Можливо, завдяки цьому факту, в поєднанні з режисурою Стівена Спілберга, екранізація стала культовою і зібрала, значні для свого жанру, $370 млн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X