Стартап засновника Google показав журналістам свій новий електролітак

8 червня 2018, 10:39

Каліфорнійський стартап Kitty Hawk, який підтримує співзасновник Google Ларрі Пейдж, представив прототип апарату Kitty Hawk Flyer.

Однією з перших новий транспортний засіб випробувала журналістка Рейчел Крейн, повідомляє CNN.

Ліцензія пілота для переміщення на новому транспортному засобі не потрібна. Проте, за словами її колег, перед стартом штат Kitty Hawk провів для Рейчел 90-хвилинний курс з пілотування Flyer.

Відео дня

"Якщо навчання буде займати менше години, це відкриває можливості для польоту майже всім. Це буде так само просто, як грати в Minecraft", - упевнений глава Kitty Hawk Себастьян Трун.

Літальний апарат розрахований на одну людину, він може знаходиться в повітрі 12-20 хвилин. Електросамолет оснащений літій-полімерними акумуляторами, час роботи яких буде залежати від ваги пасажира і екологічних факторів. Flyer піднімається в повітря за допомогою 10 незалежних один від одного гвинтів і може здійснювати вертикальний зліт і посадку.

Літево-іонна батарея дозволяє його 10 електромоторам літати 20 хвилин без підзарядки, а для управління використовуються два джойстика. В майбутньому планується, що крейсерська швидкість Flyer складе близько 160 км/ч. Сучасні закони США не дозволяють подібним апаратам літати вночі або над людьми, тому випробування проводилися над водою.

"Коли Рейчел злетіла над озером, команда Kitty Hawk контролювала її політ з невеликого будинку неподалік і забезпечувала керівництво через мікрофони в її шоломі. Через п'ять хвилин Рейчел повернулася, посадивши Flyer, як професіонал. За її словами, джойстик інтуїтивний, але це не найзручніша річ, оскільки пілот відчуває вібрації від Flyer", - пише колега Рейчел по роботі в CNN Метт МакФарланд, який залишився спостерігати за польотом із землі.

У березні 2018 року НВ повідомляло, що стартап Kitty Hawk зазнав літаюче електротаксі Cora в Новій Зеландії. Каліфорнійський стартап вибрав Нову Зеландію як випробувальний майданчик завдяки готовності регуляторних органів цієї країни надати Kitty Hawk відповідні дозволи.

Cora - це двомісне аеротаксі, обладнане електродвигунами. Воно може злітати і сідати вертикально. Дальність польоту від однієї зарядки складе до 100 км, максимальна крейсерська швидкість - до 180 км/ч.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X