Справа на $10 млрд. Проти "творця" біткоїна подали позов за підробку документів

28 лютого 2018, 13:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Експерта з кібербезпеки Крейга Райта звинуватили в привласненні криптовалюти свого померлого бізнес-партнера на $10 млрд.

Райт звинувачується в підробці контрактів і підписів, за якими йому були передані біткоїни його колеги Дейва Клеймана, який помер в 2013 році, пише Mashable.

Bitcoin було створено в 2009 році невідомим чоловіком або групою людей під ім'ям Сатоши Накамото. У 2016 році Райт почав стверджувати, що саме він, по суті, є Накамото. Проте експерти в цій галузі сумніваються в заявах Райта.

Відео дня

Однак Крейг Райт дійсно був залучений в розвиток Bitcoin на ранньому етапі, це не викликає сумнівів. Зокрема, в документі, зробленому від імені комп'ютерного криміналіста і письменника Дейва Клеймана, стверджується, що Райт і Клейман накопичили величезну кількість Bitcoin в період з 2009 по 2013 рік.

Позов до Окружного суду Південного округу штату Флорида подав Айра Клейман, брат Дейва Клеймана. Райт звинувачується в підробці контрактів і підписів. Айра стверджує, що його сім'я була незаконно позбавлена ​​до 1 100 111 біткоїнів. За сьогоднішньою ціною це близько 11 666 946 682 доларів, хоча в позові йдеться про суму трохи більшу за $10 млрд.

"На моменту його смерті ніхто в родині Клеймана не знав про ступінь його участі в створенні Bitcoin. І вони також не знали, що він накопичив з Крейгом неймовірну суму. Крейг підробив кілька контрактів з метою передачі активів Дейва компаніям і структурам Крейга. Крейг уклав їх заднім числом і підробив підпис Дейва", - сказав адвокат сім'ї Клейман.

У позові стверджується, що після перевірки відповідні підписи відрізняються від відомого автографа Джона Хенкока Клеймана і, схоже, були створені за допомогою шрифту Otto.

На запитання про суть позову Крейг Райт відповів у себе в Twitter одним словом: "Жадібність".

При цьому в позові не піднімається питання про те, чи дійсно Райт є творцем першої криптовалюти Сатоши Накамото. У документі йдеться, що "нерозуміло, чи створив Дейв і/або Крейг біткоїни".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X