Сплутали карти. Google налякав користувачів зображенням затонулого літака

8 листопада 2018, 22:02

Житель Великої Британії знайшов на картах Google літак, який нібито розташований під водою. Виявилося, подібні зображення викликані спотвореннями при супутникових фотографіях.

Англієць Роберт Мертон набрів у додатку Google Earth на зображення літака під водою поблизу берегів Шотландії, передає видання Live Science.

Користувач звернувся до місцевого журналу, який зв'язався з представниками Google для з'ясування інформації. Як виявилося, подібні "артефакти" на електронних картах - не рідкість. Спотворення викликані особливостями створення великої безстикової фотографії поверхні Землі.

Відео дня

Спікер Google розповів журналу, що фотографія будь-якої області на планеті виходить за рахунок об'єднання відразу декількох знімків - зроблених із супутників та за допомогою аерофотозйомки. Така технологія необхідна розробникам Google Earth для отримання чітких і різких тривимірних зображень без тіней і хмар.

Фотографування таким чином об'єктві, що швидко рухаються (на кшталт літаків) може створити ефект розмитості або напівпрозорої, тому і здається, що літак розташований під водою, хоча, насправді, він просто пролітав повз у момент фотографії.

Як зазначено в блозі Google Earth, залежно від типу камери на супутнику, ефект "привида" може доповнювати ефект веселки - світлового спотворення при формуванні 3D-зображення рухомих об'єктів.

На форумі Google Earth hacks існують навіть збірники фотографій цивільних і військових літаків.

Показати ще новини
Радіо NV
X