SpaceX отримала перше військове замовлення на запуск Falcon Heavy

23 червня 2018, 09:53

Військово-повітряні сили США вирішили використовувати новий космічний апарат Falcon Heavy, щоб вивести супутник AFSPC-52 на орбіту.

Запуск військового супутника компанія Ілона Маска має здійснити влітку або восени 2020 року, пише Engadget.

За умовами контракту, укладеного ВПС США зі SpaceX, Falcon Heavy із супутником AFSPC-52 буде запущена з мису Канаверал. Інші подробиці угоди не розкриваються.

Відео дня

За даними журналістів, SpaceX довелося конкурувати з ULA (спільне підприємство Boeing і Lockheed Мартін). Військово-повітряні сили не повідомили, чому зрештою вирішили використовувати Falcon Heavy, але однією з можливих причин є вартість.

Тоді як підрозділ Міноборони заплатить $130 млн за місію, що більше, ніж витрати на запуск інших космічних апаратів SpaceX, це все одно набагато менше, ніж мінімум у $350 мільйонів, які доведеться заплатити за запуск ULA Delta IV Heavy.

Зазвичай сертифікація носіїв для Пентагону потребує декількох підряд успішних пусків. Falcon Heavy стартувала всього один раз. Хоч би яка була причина рішення ВПС, ясно, що дані SpaceX, зібрані під час демонстраційного польоту Falcon Heavy, були достатніми, щоб переконати військовий підрозділ, що на цій ракеті може літати не тільки Tesla Roadster.

"Від імені всіх наших працівників я хочу подякувати ВПС за сертифікацію Falcon Heavy, за те, що нам вручили критично важливу місію, і за їхню довіру та впевненість у нашій компанії. SpaceX рада продовжити пропонувати американському платнику податків найбільш рентабельні та надійні послуги із запуску життєво важливих місій в галузі космічної безпеки", - заявив головний операційний директор SpaceX Гвен Шотвелл.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X